Advert
Advert

60 senelik yol kapatıldı

60 senelik yol kapatıldı
60 senelik yol kapatıldı Küçük Menderes
test Bu içerik 3726 kez okundu.

Ödemiş'e bağlı Ovakent Mahallesi'nde bulunan ve yaklaşık 60 senelik olduğu iddia edilen yol, şahıslara ait olması nedeniyle mülk sahipleri tarafından demir çitlerle kapatıldı. Yolun içerisinde hayvancılıkla ve tarımla uğraşan diğer vatandaşlar ise isyan etti. Ovakentliler, Ödemiş Belediyesi'ne de durumu bildirdiklerini ifade ederek sorunun çözüme kavuşturulmasını istedi.

Vatandaşlar, "Mahallemize bağlı Başak Sokak olarak adlandırılan noktanın iki ucunun şahıslara ait olduğunu öğrendik. Şahıslar, yolun her iki ucunu demir çitlerle kapatarak geçişimize engel oluyor. Kendilerini haksız bulmuyoruz. Sonuçta kapatılan noktalar, şahıslara ait tapulu bir alan ancak yaklaşık 60 yıldır kullandığımız yolu kullanamaz olduk. Bu yolun dışındaki diğer yol çok dar, neredeyse bir araba zor geçiyor. Süt kamyonlarının giriş çıkışı imkansız hale geldi. Çoğumuz sütçülük, hayvancılıkla geçim sağlamaktayız. Sütleri kamyonun gelebileceği yere taşımak zorunda kalıyoruz ancak bu da bize zulüm oluyor" dedi.

"Diğer kişiler haklarından feragat ediyor”

Yolu kapatan şahıslardan birisi, farklı bir yol göstererek vatandaşlara oradan geçmeleri gerektiğini ifade etti. Mağdur vatandaşlar şunları söyledi:  "Arazilerimize alternatif bir geçiş yolu yok. Öte yandan bu mahallede yine bu yolun belli bir kısmına sahip başka vatandaşlar da var ancak o kişiler, haklarından feragat ediyorlar. Yol onların ancak yolun kapatılması etik değil. Bu yolun iki ucunun kapatılması sonrası arazimize giriş çıkış yapmamız çok zor bir hale geldi. Karşılıklı anlaşarak bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. Mağduriyetimiz devam etmesin. Yetkililer bu konuya acilen çözüm bulmalı."

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu