Advert
Advert

Kent meydanları hareketlendi

Kent meydanları hareketlendi
Kent meydanları hareketlendi Küçük Menderes
test Bu içerik 324 kez okundu.

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 14 yaş ve altı çocuklar, kısıtlamadan muaf tutuldukları saatlerde yağışa rağmen park ve oyun alanlarına akın etti. İzmir ve çevresinde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Ramazan Bayramı'nda uygulanan dört günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ardından meydan, cadde ve sokaklarda hareketlilik gözlendi. 

İzmir'in Konak, Alsancak, Üçkuyular, Karşıyaka ve Buca bölgelerinde sabah saatlerinde trafik yoğunluğu oluştu. Sokağa çıkanların maske takma ve sosyal mesafe kuralına riayet ettiği, tedbirlere uymayanların polis ekiplerince ikaz edildiği görüldü. Kemeraltı Çarşısı ve çevresini kapsayan ve UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne giren İzmir Tarihi Kent Merkezi'nde de alışveriş yoğunluğu göze çarptı. 

Diğer illerdeki durum

Manisa'da merkezi cadde ve meydanlarda yoğunluk gözlendi. Maskelerini takarak sokağa çıkan vatandaşlar, polis ekiplerince "sosyal mesafe" konusunda sık sık uyarıldı. Uşak'ın İsmet Paşa Caddesi ve Zübeyde Hanım Caddesi'nde yer yer yoğunluk oluştu. Maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığı kentte vatandaşların bu karara uyduğu görüldü.

Denizli'de, salgın kapsamında alınan önlemler nedeniyle "Evde Kal Türkiye" çağrısına büyük oranda uyuldu. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı ile şehrin işlek noktalarında sakinlik yaşanırken polis, vatandaşları sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konusunda ikaz etti. Aydın'da güzel havanın da etkisiyle İstasyon Meydanı, Atatürk Kent Meydanı ve Adnan Menderes Bulvarı'nda yoğunluk gözlendi. 

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"