Advert
Advert

Köprü çilesi sona erdi

Köprü çilesi sona erdi
Köprü çilesi sona erdi Küçük Menderes
test Bu içerik 306 kez okundu.

Torbalı ilçe merkezinin dışındaki mahallelerde alt yapı sorunları giderek büyüyor. Mahalle sakinleri, yaptıkları şikayetlere rağmen çalışmaların başlatılamamasından dert yanıyor. Kanalizasyon, internet, şebeke su hatları başta olmak üzere birçok alt yapı eksikliği giderilmeyen mahallelerin yollarında çalışmalar başlatıldı. Özellikle tarım arazilerine ve köylerin bağlantı yollarına ulaşımını sağlayan yollarda gerekli işlemler başlatıldı. Yazıbaşı Mahallesi'nde bu kapsamda yıkılmak üzere olan köprü onarıldı.

Tarım arazilerine ve köylere giden yollarda yüksek tonajlı araçların ve traktörlerin geçmelerinden kaynaklanan bozulma ve çökmeler daha fazla oluyor. Bozuk yollar, kış aylarında yağışların artmasıyla çamur deryasına dönerek sürücülere zor anlar yaşatıyor. Ayrıca eski köprülerde zaman içerisinde çökme meydana geliyor.

"Kaza eksik olmuyordu"

Mahalle muhtarları, yol ve köprülerde bozulmalara bağlı olan tehlikeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi Torbalı Şubesi'ne bildirdi. Muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, köylerdeki yol ve köprülerde yenileme çalışmaları başlattı. Ekipler, çalışmalarına devam ederken Yazıbaşı Mahallesindeki köprü de genişletildi.

Yazıbaşı Mahallesi Muhtarı Kamber Sütçü, köprüdeki sorunlara değinerek, "Mahallemizin çıkışında yer alan tarım arazilerine giden köprü dar olduğundan dolayı araçlar geçmekte güçlük çekiyordu. Köprünün onarılması ve temizlenmesi gerekiyordu. Biz de mahalle sakinlerinden gelen şikayetler doğrultusunda köprüde çalışma yapılması için başvuruda bulunduk. Talebimiz, kısa sürede onaylandı. Arabaların, traktörlerin geçerken zarar verdiği, kazaların eksik olmadığı köprü genişletilerek temizlendi. Şu an araçlar ve vatandaşlar, rahatlıkla köprüyü kullanabiliyor. Köprünün onarılmasıyla bölgede meydana gelen kazalar bitti. Mahallemizdeki köprü sorunu çözen İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Torbalı Belediyesi personeline teşekkür ediyoruz" diyerek konuşmasını noktaladı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin doldururken otomobil çarptı
Benzin doldururken otomobil çarptı
Minikler için ders zili çaldı
Minikler için ders zili çaldı