Advert
Advert

Altı saatlik izinde hizmete devam etti

Altı saatlik izinde hizmete devam etti
Altı saatlik izinde hizmete devam etti Küçük Menderes
test Bu içerik 458 kez okundu.

Pazar günü sıcaklık rekoru kıran Tire'de koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen sokağa çıkma kısıtlaması altı saatliğine kaldırılan 74 yaşındaki dondurmacı Ayhan Toran, izinde müşterileri ile doğal dondurmalarını buluşturdu.

İlçedeki pastanesinde yıllardır hiçbir katkı maddesi kullanmadan yaptığı çeşitli doğal dondurmalarla Tirelilere hizmet eden Ayhan Usta, sokağa çıkma izninde de iş başına koştu. 12.00'de başlayıp 18.00'de son bulan altı saatlik sokağa çıkma izninde müşterilerine hizmete kaldığı yerden devam eden Toran, 62 yıldır yaptığı işini çok özlediği için dükkanını açtığını söyledi.

62 yıldır mesleğin içerisinde

Çıraklıktan yetişerek bu işi yaptığını ifade eden Toran, daha önce dükkanını hiç kapatmadığını ve kapalı olduğu sürede müşterilerine hizmet etmeyi çok özlediğini belirtti. Toran, "65 üzerinde olduğumuz için bugün (pazar) bize altı saatlik izin verdiler. Bu izinde dükkanımı açtım, burada satışımızı yapıyorum. Gelen giden arkadaşlarımıza, müşterilerimize doğal dondurmalarımı sunuyorum. Koronadan önce dükkanımı her gün açıyordum, 62 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Sağlığım hep iyiydi, şu anda virüs olduğu için gelemedim dükkanıma. Kapalı olduğum sürede çalışmayı ve müşterilerime hizmet etmeyi çok özledim. Şu dönemi atlattığımızda yine sabahın erken saatlerinde işimin başında olacağım" diye konuştu.

"Uzun süredir yiyemiyorduk"

Toran'ın dükkanının açık olduğunu gören müşteri Nedret Saçın da uzun zamandır yiyemedikleri doğal dondurmalardan yemek için geldiğini belirterek, "Yıllardan beri Ayhan Usta'nın doğal dondurmalarını yiyoruz. 65 yaşında olduğumuz için bugün (pazar) izinle sokağa çıktık, dolaşırken Ayhan Usta'nın dükkanı açtığını fark ettik. Havaların çok sıcak olmasından dolayı hem serinlemek istedik hem de yıllardır yediğimiz dondurmanın tadına baktık" ifadelerini kullandı.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını