Advert
Advert

Tire'de mesajlı kutlama

Tire'de mesajlı kutlama
Tire'de mesajlı kutlama Küçük Menderes
test Bu içerik 272 kez okundu.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında Tire Cumhuriyet Meydanı'nda çelenk sunma töreni düzenlendi. Kaymakam Fatih Çobanoğlu ve Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, birer mesaj yayımladı.

Bayram etkinlikleri kapsamında İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Koca, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu yayınladığı mesajında bağımsızlık ateşinin yakıldığı günün 101. yıl dönümünü coşkuyla kutladıklarını bildirdi. Çobanoğlu, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl gençlerimizle birlikte kutlayamadığımız bayramımızı önümüzdeki yıllarda daha büyük coşkuyla kutlamak, en büyük arzumuzdur" dedi.

"Kurtuluştan kuruluşa"

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran da mesajında, "19 Mayıs 1919 tarihi, yok olmakta olan bir ulusun küllerinden doğduğu ve milli mücadelenin başladığı tarih olmuştur. Bu tarih, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türk milletini önce kurtuluşa, kurtuluştan ise Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna götürmüş ve bu önemli tarih, 'Bütün ümidim gençliktedir' diyen Atamız tarafından tüm Türk gençliğine armağan edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Şazenuş Keskin

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava