Advert
Advert

Gölcük'te sakin pazar günü

Gölcük'te sakin pazar günü
Gölcük'te sakin pazar günü Küçük Menderes
test Bu içerik 445 kez okundu.

Ödemiş'e bağlı Gölcük Mahallesi, sakin bir pazar günü geçirdi. Normal günlerde iğne atılsa yere düşmeyecek ölçüde kalabalık olan göl kenarı, kısıtlama ve sıcaktan dolayı sesiz bir görüntü oluşturdu. Az sayıdaki 65 yaş ve üstü vatandaş da göl kenarının sakinliğinden yararlandı. Pazar günleri günübirlik piknikçilerin uğrak yeri olan göl kenarı, sokağa çıkma izni verilen 65 yaş ve üstü vatandaşların dinlenme alanı haline geldi. Yaklaşık 1000 metrelik yükseklikte bulunan Gölcük'te bazı işletmeler, kısıtlama sonrasına hazırlanırken mahalle merkezi de sakin bir gün geçirdi.

"Diğer günlere de yayılmalı"

Gölcük'te evi bulunan 76 yaşındaki emekli öğretmen ve yazarımız Mehmet Şahan da sakinlikten yararlanan vatandaşlardan biri oldu. Komşularından Hasan Üstün ile göl kenarına giden Şahan, gölün serinliği karşısında dışarı çıkabilmenin zevkini çıkardı. Şahan, dışarıda olabilmenin mutluluk verdiğini belirterek kısıtlamanın diğer günlerde de bazı saatlerde kaldırılmasını istedi.

Gölcük Mahallesi Muhtarı Ferit Aynalı da Gölcük'ün uzun zamandan bu yana böyle sakin günler geçirmediğini söyleyerek, "Salgın tehlikesinin bir an önce savuşturulmasını ve Gölcük'ün eski günlerine dönmesini arzuluyoruz" dedi.

Onur Şahan

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını