Advert
Advert

Torbalı'da ağaç katliamı

Torbalı'da ağaç katliamı
Torbalı'da ağaç katliamı Küçük Menderes
test Bu içerik 209 kez okundu.

Torbalı'daki düzlük alanlardaki verimli topraklarda yılın her mevsiminde tarımsal faaliyetler devam ediyor. Yer altı suları açısından zengin tarım arazilerinde sebze ve meyve üretimine ek olarak büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılıyor. Son yıllarda artan sanayi yatırımlarıyla birlikte Torbalı’daki tarım arazilerinin olduğu bölgelerde fabrikalar yapılmaya başlandı. Zaman zaman yörede yaşayanların fikri alınmadan yapılmaya çalışılan fabrikalarla ilgili sorunlar yaşanıyor. Sanayi tipi üretim yapan firmaların sayısının artmasıyla doğal çevre kirliliği oranı yükselişe geçti.

İlçe merkezinin dışında kalan dağlık kesimlerdeki mahalleler, ormanlık alanları ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Şehir hayatının stres ve yorgunluğunu atmak isteyenlerin her fırsatta gelerek piknik ve yürüyüşler yaptığı ormanlık alanlar, bırakılan evsel atıklarla kirletiliyor. Yapılan tadilat molozlarının da bırakıldığı ormanlarda izinsiz ağaç kesimleri de yapılıyor.

Para cezası kesildi

Torbalı Orman İşletme Şefliği'nin yaptığı denetimlerde ağaç kesimleri yapanları tespit ederek cezai işlem uyguluyor. İlçedeki izinsiz ağaç kesimi, son olarak Karakızlar Mahallesi'nde meydana geldi. Mahallenin ormanlık alana yakın bir noktasında bulunan arazideki ağaçlar kesilmeye başlandı. Mahalle sakinleri, ağaçların kesildiğini fark ederek durumu Torbalı Orman İşletme Şefliği'ne bildirdi. Şeflik personeli, gelen şikayet doğrultusunda arazide yaptıkları incelemede ağaçların izinsiz kesildiğini belirterek arazi sahibine cezai işlem uyguladı. Ağaç kesimlerinin devam ettiğini öne süren mahalle sakinleri, bölgede başlatılan çalışmaların ağaçlara ve ormanlık alana zarar verdiğini ifade ederek yetkililerden yardım istedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte içkilere el konuldu
Sahte içkilere el konuldu
Patates üreticilerine beş kalemde destek
Patates üreticilerine beş kalemde destek