Advert
Advert

Tüm borçları ödediler

Tüm borçları ödediler
Tüm borçları ödediler Küçük Menderes
test Bu içerik 1268 kez okundu.

Türkiye'de birçok gecekondu bölgesinde yoksul ailelerin borçlarını kapatan ve çok sayıda yardımda bulundan ve Robin Hood olarak isimlendirilen yardımsever kişilerin son durağı Torbalı oldu. İsminin öğrenilmesini istemeyen gizemli hayırsever, Ayrancılar Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan Zümranur Market'e gelerek toplam 27 kişiye ait olan yaklaşık 13 bin 500 liralık veresiye defterindeki borcu ödedi. Borcun tamamını kapatan hayırsever, vatandaşlar tarafından hayır duası alırken aynı zamanda mahallede büyük merak konusu oldu.

"Hayırsever insanlar iyi ki varlar"

Borçların kapatılması üzerine veresiye defterlerinin tüm sayfaların üstünü çizen ve çevre sakinleri tarafından çok sevilen bakkal esnafı Necip Koçak, "Geçtiğimiz gün markete iki kişi geldi ve 'Markette veresiye satış yapıyor musunuz?' diye sordu. Ben de 'Evet' cevabını verdim. 'Biz bir hayırseverin elçisiyiz, veresiye defterindeki bütün borcu ödemek istiyoruz' dediler. Beraber defterdeki borcu hesapladık, yaklaşık 13 bin 500 lira tuttu ve bütün ücreti ödediler. Biz de marketin kapısına vatandaşları bilgilendirmek için bu pankartı astık. Kendilerine hem kendim adıma hem de bütün mahalleli adına çok teşekkür ediyorum. Hayırsever insanlar iyi ki varlar" ifadelerini kullandı.

"Televizyonlarda olduğunu sanırdım"

Veresiye borçlarının ödendiğini duyduğunda çok şaşırdığını ve mutlu olduğunu söyleyen mahalle sakinlerinden Sevilay Yıldız, "Her zaman bu marketten alışveriş yapıyorum. Benim de markete veresiye borcum bulunuyordu. Borcumuzun ödendiğini ilk duyduğumda şok oldum. Sadece televizyonlarda olduğunu sanıyorduk. Bu zor günlerde bize bu iyiliği yapan hayırsever vatandaşımıza mahalle sakinleri adına çok teşekkür ediyorum. Allah, kendisinden razı olsun" dedi.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava