Advert
Advert

Sosyal mesafeye dikkat!

Sosyal mesafeye dikkat!
Sosyal mesafeye dikkat! Küçük Menderes
test Bu içerik 510 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi, koronavirüs tedbirleri nedeniyle haftalardır evde olan ve pazar günü İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile dört saat boyunca sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş ve üstündeki vatandaşlara maske desteği sundu.

Koronavirüs ile mücadele çalışmalarına aralıksız devam eden Ödemiş Belediyesi, haftalar sonra ilk kez evden çıkan 65 yaş ve üstündeki vatandaşların maske ihtiyaçları için gezici ekip oluşturdu. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekibi, gün boyunca kentteki parkları, caddeleri ve sokakları adımlayıp maske dağıtımı yaptı. Ayrıca oluşturulan telefon hattına gelen maske talepleri de karşılandı. Ödemiş'in parkları ve meydanları, 11.00-15.00 saatleri arasında oldukça hareketlenirken sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda uyarılar yapıldı.

Yaşlılara maske desteği

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Parklarımızda, meydanlarımızda değerli büyüklerimizi görmeyi çok özledik. Bugün de haftalar sonra dört saatliğine de olsa evlerinden çıkıp bu güzel havanın tadını çıkardılar. Parklarımız oldukça hareketliydi. Vaktini sporla, yürüyüşle değerlendiren hemşehrilerimiz de oldu. Biz de Ödemiş Belediyesi olarak hemşehrilerimizin maske ihtiyaçları konusunda destek sunduk. Maskesi olmayan hemşehrilerimize maske verdik. Telefon aracılığıyla da talepleri aldık. Ayrıca sosyal mesafe konusunda da hatırlatmalarımız oldu.

"Evde kalsınlar, sabırlı olsunlar"

Ulu çınarlarımızın kişisel tedbirlerini almaları ve genellikle sosyal mesafeye dikkat etmeleri, hepimize örnek oldu. Bu anlamda teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki tedbirlerimizi bir an olsun elden bırakmadan bugünleri atlatacağız. Böyle nice güzel havaları doya doya yaşayacağız. Biz hemşehrilerimiz için görevimizin başındayız, onlar da hepimizin sağlığı için evde kalsınlar, sabırlı olsunlar, kurallara uymaya devam etsinler" diye konuştu.

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte içkilere el konuldu
Sahte içkilere el konuldu
Patates üreticilerine beş kalemde destek
Patates üreticilerine beş kalemde destek