Advert
Advert

Bayındır'da online protokol

Bayındır'da online protokol
Bayındır'da online protokol Küçük Menderes
test Bu içerik 231 kez okundu.

Geçen yıllarda Ege Üniversitesi'nin Bayındır Belediyesi'nden talebi olmasına rağmen olumsuz yanıt verilmiş ve Türkiye'nin ilk çim uygulama merkezi olması beklenen tesis, Tire Belediyesi'nin yer tahsisi yapmasıyla komşu ilçeye gitmişti. Yaşanan süreçte Tire Belediyesi bu projeden vazgeçince Ege Üniversitesi ile Bayındır Belediyesi arasında başlayan görüşmeler neticesinde Bayındır Belediye Meclisi'nin 06.12.2019 tarihli Aralık oturumunda oy birliği ile Ege Üniversitesi Çim Uygulama Araştırma Merkezi tarafından kullanılmak üzere Bayındır'a bağlı Buruncuk Mahallesi'ndeki Karatepe mevkiinde 34 bin metrekarelik arazi, akademik ve bilimsel çalışmalar yapılması için tahsis edilmişti.

Ege Üniversitesi ve Bayındır Belediyesi arasındaki protokolü, online canlı yayınla Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ve Çim Uygulama Merkezi Müdürü Ali Salman'ın katılımıyla imzalandı.

"Türkiye'de tek olacağız"

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen yaptığı açıklamada, "İlçemiz için çok önemli bir gelişme. Bayındır, bu alanda Türkiye'de tek olacak. Bu protokolün gerçekleşmesinde desteklerinden dolayı Ege Üniversitesi Rektörü Sayın Necdet Budak'a, Rektör Yardımcısı Sayın Mehmet Ersan'a, Çim Uygulama Merkezi Müdürü Sayın Ali Salman'a ve bu kararı meclis oturumunda oy birliği ile kabul eden Bayındır Belediye Meclisi üyelerimize çok teşekkür ederiz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi köprü koruma altında
Tarihi köprü koruma altında
Tire'de arazi yangını
Tire'de arazi yangını