Advert
Advert

"Birlikte başaracağız"

Küçük Menderes
test Bu içerik 1357 kez okundu.

Koronavirüs salgını, tüm dünyada olduğu gibi Ödemiş'te de esnafı olumsuz yönde etkiledi. Küçük Menderes Gazetesi olarak salgın sürecinde daima Ödemiş esnafının yanında olduğunu dile getiren Genel Koordinatör İsmail Atahan Keçeci, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Çin'in Wuhan kentinde görülmeye başlayan ve bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, büyük çapta ekonomik olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Salgın sürecinde Ödemiş'te pek çok işletme, kepenk kapatmak zorunda kaldı. Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında "Normalleşme Planı" açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamış olduğu normalleşme planında başta berber ve kuaförler olmak üzere işletmeler, sınırlı ve kademeli olarak hizmete açılacak.

"Salgın sürecini başarılı bir şekilde atlatıyoruz"

Koronavirüs salgınından olumsuz yönde en fazla etkilenen ise küçük işletmeler oldu. Kademeli olarak normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte ilçe esnafı da hazırlıklarına başladı. Bu zorlu süreçte ülke olarak çok iyi bir sınav verdiğimizi ifade eden Küçük Menderes Gazetesi Genel Koordinatörü İsmail Atahan Keçeci, "Tüm dünya, büyük bir sınavdan geçiyor. Ülke olarak bu sınavı çok iyi bir şekilde atlatıyoruz. Başta devletimiz olmak üzere kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, odalarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız, zor süreçlerde nasıl birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğimizi tüm dünyaya göstermiş oldu ve tabi ki de bu süreçte en fazla teşekkürü sağlık çalışanlarımız hak ediyor. Onların üstün gayreti ve çabası sayesinde normal hayata dönmeye başlıyoruz” dedi

"Her türlü desteğe hazırız"

Hayatın normale dönmeye başlamasıyla yeni bir sürece girileceğini ifade eden Keçeci, "Şu anda hayat, kademeli olarak normale dönmeye başlıyor. Esnafımız, inşallah en yakın zamanda salgın sürecinden önceki günlerine dönecek. Biz de bu süreçte esnafımıza her türlü destek vermeye hazırız. Küçük Menderes Gazetesi; halkına, esnafına, sivil toplum kuruluşlarına ve odalarına destek olmaya devam edecek. Salgın sürecini nasıl birlikte başarıyla atlatmaya başladıysak normalleşme sürecini de birlik ve beraberlik içerisinde en az ekonomik hasarla atlatacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava