Advert
Advert

Eğitime 30 Nisan'a kadar ara verildi

Eğitime 30 Nisan'a kadar ara verildi
Eğitime 30 Nisan'a kadar ara verildi Küçük Menderes
test Bu içerik 403 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz çarşamba akşamı ekran karşısına çıktı. Daha önceki basın açıklamasında koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart tarihinde tatile giren eğitim öğretim döneminin 30 Mart tarihine kadar süreceğini belirten Selçuk, çarşamba akşamı yaptığı açıklamada koronavirüs salgını nedeniyle aranın 30 Nisan'a kadar uzatılacağını belirtti.

 

Yaşanan sürecin dünya tarihinde ilk kez karşılaşılan bir mesele ve problem olduğuna dikkati çeken Selçuk, bu konuya bakanlık olarak pedagojik açıdan baktıklarını ve önceliğin de çocukların sağlığı olduğunu vurguladı.

 

Bakan Selçuk, "Bu hafta bizim test haftamızdı ama önümüzdeki haftadan itibaren çok daha kaliteli, dolu dolu programlarla çocuklarımızın eğitimini yapmaya devam edeceğiz. Bu uzaktan eğitim kısmının dışında da en kısa süre içerisinde yüz yüze eğitimle telafi yapma çalışmalarımız da devam ediyor. Telafinin ne zaman ve nasıl olacağı bilim kurulumuzun önerileriyle doğrudan doğruya ilgilidir. Bütün bu çalışmalara baktığımızda eğitimde elbette kayıplar, eksikler olacaktır fakat bütün vatandaşlarımızın anne babaların müsterih olmasını isterim. Çocuklarınızın her türlü eğitsel ihtiyaçlarının tamamlanması ve telafisi, sınavlar konusunda her türlü senaryoya hazırız. Hiçbir şekilde bir eksik bırakmadan, bu bir maraton koşusudur, bu yolculuğu, koşuyu yürüteceğiz. Kimsenin gereğini yapacağımızdan hiçbir endişesi olmasın" ifadelerini kullandı.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava