Advert
Advert

Arayüz Fırçası Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Arayüz Fırçası Nedir Ve Ne İşe Yarar?
Arayüz Fırçası Nedir Ve Ne İşe Yarar? Küçük Menderes
test Bu içerik 5333 kez okundu.

Arayüz fırçası diş etinin çekilmesi sırasında sorun yaşayanlar veya ortodontik diş tedavisi görenlerde yani diş aralarında boşlukları oluşan kişiler kullanmakta. Diş fırçasının temizleyemediği yani ulaşamadığı kısımlarda bakterileri ve yemek artıklarını temizlemeye yarayan küçük diş fırçasıdır. Arayüz fırçası hem sapsız hem de uzun saplı şeklinde vardır. Uzun saplı fırçalar dişlerdeki arka kısmı temizlemek daha kolaydır. Arayüz fırçalarını, diş ipi kullanamayan kişiler plak ve tartar oluşumunu engellemek için kullanmaktadır. Arayüz fırçaları bir yandan da diş etini uyararak canlanmasını sağlamaktadır.

Arayüz Fırçanın Kullanımı

Arayüz fırçası kullanırken macun uygulamanıza gerek yoktur Ara yüzünü suyla temizlemeniz yeterli olacaktır. Fakat arayüz fırçasını kullanırken en önemli olan şey yere paralel uygulanması gerekiyor. Fakat dişin iç kısmına doğru yaparsanız diş etinize zarar verebilirsiniz. En önemli unsurlardan biri de arayüz fırçasını diş temizliğinizi yaptıktan sonra kullanmalısınız. Tam ve sağlık ağız bakımı için önce dişlerinizi fırlamalısınız daha sonra diş ipi kullanılmalı en son olarak arayüz fırçası ile temizlemelisiniz.

Arayüz Fırçasının Faydaları

Arayüz fırçası sayesinde diş aralarındaki yemek artıkları ve mikropları temizler. Arayüz fırçanız eskidiği zaman başlığını değiştirebilirsiniz. Diş fırçasının ulaşamadığı yerleri temizler ve dişlerinizi daha sağlıklı ve temiz olur ve diş tellerinin hijyenli olmasını sağlar. Arayüz fırçası sayesinde hem diş çürümesi hem de diş eti hastalıklarını oluşmasını önlüyor. Bu ürünü https://www.cosmetica.com.tr/dis-fircalari/  adresten alabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tren seferleriyle alakalı yeni açıklama geldi
Tren seferleriyle alakalı yeni açıklama geldi
Toplam test sayısı iki milyonu aştı
Toplam test sayısı iki milyonu aştı