Advert
Advert

Ödemişliler banka kapılarına yığıldı

Ödemişliler banka kapılarına yığıldı
Ödemişliler banka kapılarına yığıldı Küçük Menderes
test Bu içerik 1784 kez okundu.

Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) açıklamasına göre bankaların çalışma saatleri, dün itibariyle değiştirildi. Buna göre bankaların yeni mesai saatleri, 12.00-17.00 arası olarak belirlendi. Ödemiş'te ise bankalardaki mesai değişikliği sonrası yığılmalar yaşandı.

 

Türkiye Bankalar Birliği'nin açıklaması ise şöyle: "Toplum sağlığının korunması için hükümetin, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır. Bu çerçevede Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır: Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri, 12.00-17.00 olarak belirlenmiştir. İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir, bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir.

 

Şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tedbirler alınabilecektir. Yüksek riskli ve kalabalık alanlardaki şubeler, hizmet dışı tutulabilecektir. Bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir. Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.

 

Kamuoyunun toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. Mesai saatlerini 12.00 ile 17.00 arası yapan bankalar ise şöyle: Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Türk Ekonomi Bankası, QNB Finansbank, Yapı Kredi Bankası ile Akbank.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı