Advert
Advert

Ölüm uykuda yakaladı

Ölüm uykuda yakaladı
Ölüm uykuda yakaladı Küçük Menderes
test Bu içerik 4156 kez okundu.

Torbalı'ya bağlı Arslanlar Mahallesi'nde bulunan bir ekmek fırınının odasında kalan iki kişi, karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. Şahısların ısınmak için fırından aldıkları közlerin üzerine odun atmasıyla çıkan dumandan etkilendiği öğrenildi.

Isınmak için yakılan sobalar, gerekli tedbirlerin alınmaması halinde facialara davetiye çıkartıyor. Sobalarda yanan kömür ve tahtaların dumanın içeriye dolması, zehirlenmelere neden oluyor. Elektrikli sobaların devrilmesi ya da yakılan sobanın kıvılcımlarının etrafa düşmesi ise ev yangınlarına yol açıyor. İlçede bu yıl kış mevsiminde sobaların neden olduğu yangınlar, evlerde büyük çapta maddi hasarlara sebebiyet verdi. Arslanlar Mahallesi'nde bulunan bir ekmek fırınının odasında kalan iki kişi, karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

Isınmak istemişlerdi

Fırında çalışan Abdullah Yıldız ve Saddam Tozgül, işlerini bitirdikten sonra yan odaya geçti.  Uyuyacakları odayı ısıtmak isteyen iki kişi, fırının içerisinden aldıkları közleri el arabasına koyarak yatacakları odaya getirdi. Közlerin üzerine odun atan ikili, bir süre sonra uykuya daldı. Közlerin üzerindeki odunların yanmasıyla ortaya çıkan duman içeriye doldu. Abdullah Yıldız ve Saddam Tozgül dumandaki karbonmonoksit gazından etkilenerek vefat etti. Fırının sabah saatlerinde açılmamasıyla jandarmaya haber verildi. Jandarmanın kapıyı açmasıyla iki kişinin cansız bedeni odada bulundu.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı