Advert
Advert

Yolda bulduğu parayı sahibine ulaştırdı

Yolda bulduğu parayı sahibine ulaştırdı
Yolda bulduğu parayı sahibine ulaştırdı Küçük Menderes
test Bu içerik 1412 kez okundu.

Tire'de tuvalet işletmeciliği yapan bir vatandaş, sokakta bulduğu 2000 lirayı sahibine teslim etti. İlçeye bağlı Peşrefli Mahallesi'nde çiftçilikle uğraşan 75 yaşındaki İbrahim Ünver, geçtiğimiz hafta tedavi giderleri için büyükbaş hayvanlarından birini sattı. Sattığı hayvanın parasını cebine koyan Ünver, çarşı içinde gezerken cebindeki 2000 lirayı yola düşürdü. Parasını düşürdüğünü fark eden İbrahim Ünver, durumu oğlu Ömer Ünver'e anlattı. Ömer Ünver ise babasının kaybettiği 2000 lirayı aramaya koyuldu. Aramaların ardından bir netice alamayan Ömer Ünver, ilçede bulunan yerel bir gazeteye başvurarak olayın sosyal medya hesabından paylaşılarak duyurulmasını istedi.

Hiç tereddüt etmedi

Fevzipaşa Caddesi üzerinde tuvalet işletmeciliği yapan 70 yaşındaki Ahmet Tabaru, işlettiği tuvaletin önünde deste halinde 2000 lira buldu. Hiç tereddüt etmeden paranın sahibini aramaya koyulan Tabaru, sosyal medyadan yapılan paylaşımı ve içeriğindeki iletişim numarasını gördü. Numarayı arayan Tabaru, parayı kaybeden İbrahim Ünver'in oğlu Ömer Ünver ile buluştu. Tabaru, yolda bulduğu 2000 lirayı Ömer Ünver'e teslim etti.

"Bir kez daha anladık ki insanlık ölmemiş"

Her yeri aramalarına rağmen parayı bulamadıklarını ve umutlarını kaybetmek üzere olduklarını belirten Ömer Ünver, "Her yeri aradık, hiçbir sonuç alamadık. 2000 lira az para değil. Tam paradan umudumuzu kestiğimiz anda ilçemizde bulunan yerel gazete vasıtasıyla sosyal medya üzerinden paylaşım yapılmasını istedik. Paylaşımın hemen ardından da paramızı bulan Ahmet Tabaru bizi aradı. Paramızı teslim aldık, çok mutluyuz. Bir kez daha anladık ki insanlık ölmemiş. Yaşanan bu olayın herkese örnek olmasını istiyorum. Ahmet Tabaru'ya çok teşekkür ediyorum. Allah, onlardan razı olsun" dedi. 

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor