Advert
Advert

Tunç Soyer muhtarları dinledi

Tunç Soyer muhtarları dinledi
Tunç Soyer muhtarları dinledi Küçük Menderes
test Bu içerik 584 kez okundu.

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’e uzak ilçelerin muhtarlarıyla buluşmaya devam ediyor. Tunç Soyer, dün Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un ev sahipliğinde 60 muhtarla bir araya geldi. Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki toplantıda Soyer, "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tüm üst düzey yöneticileriyle buradayız. Taleplerini doğrudan söyleyin, nasıl çözebileceğimizi konuşalım. Bu, uzun zamandır yapmayı arzu ettiğimiz bir toplantıydı. Kısmet bugüneymiş" dedi.

Toplantıda ulaşım, altyapı, kanalizasyon, çocuk parkı, halı saha ve mezarlıklarla ilgili talepler öne çıktı. Soyer; muhtarların bu taleplerini, öneri ve şikayetlerini tek tek dinleyerek not aldı.

 Torbalı’ya terminal yapılacak

Ulaşım konusundaki şikayetler üzerine Soyer, Torbalı’nın İZTAŞIT projesi kapsamına alınacağını ve ilçeye terminal yapılacağını söyledi. Soyer, ayrıca Ayrancılar Mahallesi’nin 90 dakika aktarma sistemine dahil edilmesi talimatını verdi.

Toplantının sonunda tekrar söz alan Soyer, toplantının hoşgörü ortamında geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tunç Soyer, "Biz, sizin emrinizdeyiz. Rehberimiz sizsiniz, mahallelerimize bizden daha çok hakimsiniz. Sorunları siz daha iyi biliyorsunuz. O yüzden biz de sizi can kulağıyla dinlemeye devam edeceğiz" dedi.

Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Büyükşehir Belediyesi genel sekreter yardımcıları Aysel Özkan, Eser Atak ve Yıldız Devran, İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya, ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Turgay Akkaya, İZSU Genel Müdür Yardımcıları Filiz Yıldız ve Onur Demirci, Muhtarlıklar ve Yerel Hizmetler Daire Başkanı Ali Kılıç ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bürokratları katıldı.

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
Cengiz topuz     2020-02-15 Hiç bişey olmaz bunlardan boş boş konuşup gitmiş ödemiş e hiç bişey yapmaz bunlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor