Advert
Advert

Zeka oyunları turnuvası yapıldı

Zeka oyunları turnuvası yapıldı
Zeka oyunları turnuvası yapıldı Küçük Menderes
test Bu içerik 1034 kez okundu.

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Koordinasyon Birimi, 2023 eğitim vizyonu kapsamında zeka oyunları yarışması düzenledi. 160 ilkokul ve ortaokul öğrencisi, zeka oyunlarında rakiplerine karşı kıyasıya mücadele verdi.

Ülke genelinde her yıl farklı alanlarda her yaştan insanın katılabileceği çeşitli bilgi yarışmaları düzenleniyor. Düzenlenen yarışmalara Torbalı'dan özellikle öğrenciler ağırlıkta olmak üzere çok sayıda kişi katılıyor. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri amacıyla çeşitli zeka oyunlarının organize edilerek yaygınlaştırılması çalışmalarına başladı.

160 öğrenci katıldı

Zeka oyunları yarışmasının ilk etabı, Şehit Mustafa Eser İmam Hatip Ortaokulu'nda 80 ortaokul öğrencisinin katılımıyla yapıldı. Öğrenciler; mangala, pentago, reversi ve kulami zeka oyunlarında hakemlerin gözetmenliğinde birincilik için yarıştı. Birinci olan öğrencilere kupa, madalya ve kitap hediye edilirken danışman öğretmenlere de plaket verildi. Zeka oyunları yarışmasının ikinci etabı ise mangala, pentago, qbitz ve equilibrio ilkokul kategorileri olarak düzenlendi. 80 ilkokul öğrencisinden birinci olanlara çeşitli hediyeler verildi. Turnuvada dereceye giren öğrencilerin il genelinde düzenlenen zeka oyunları yarışmalarına katılacakları ifade edildi.

"Çalışmalarımız devam ediyor"

Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, "Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonunda yer alan en önemli projelerden biri, öğrencilerin sosyal ve kültürel gelişimlerine destek veren çalışmalar yürütmektir. Bu kapsamda biz de ilçemizde öğrencilerimizin ilgi ve yetenek alanlarına uygun etkinlik ve projeler hazırlıyoruz. Akıl ve zeka oyunlarına büyük önem verdik ve çalışmalarımızı dönem başından itibaren hızlandırdık. Güzel bir alt yapı çalışması yaptık. Gerek öğretmen gerek öğrenci eğitimleri, tüm okullarımızda gerçekleşti ve devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Özel Büro Koordinasyon Birimimizin koordine ettiği yarışmada başarılı olan öğrencilerimiz, İzmir'de ve Türkiye genelinde düzenlenen turnuvalara katılacak" dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin doldururken otomobil çarptı
Benzin doldururken otomobil çarptı
Minikler için ders zili çaldı
Minikler için ders zili çaldı