Advert
Advert

Bayındırlı muhtarlarla bir araya geldi

Bayındırlı muhtarlarla  bir araya geldi
Bayındırlı muhtarlarla  bir araya geldi  Küçük Menderes
test Bu içerik 621 kez okundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Bayındır'da kurulacak Türkiye'nin ilk tarımsal ihtisas alanıyla ilgili görüş almak üzere Bayındırlı muhtarlarla dün bir araya geldi. Soyer, projenin muhtarların talepleri doğrultusunda revize edileceğini söyledi.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Arıkbaşı Tarım İhtisas Alanı'yla (ARTİAL) ilgili görüş almak için Bayındırlı muhtarlarla Arıkbaşı Mahallesi'ndeki kahvehanede bir araya geldi. Tunç Soyer, toplantıda muhtarların taleplerini de dinledi. Soyer, muhtarların proje alanında kalan meralarda hayvancılık yapılmasının sağlanması, yine proje alanında kalan çamlık alanın, mezarlığın, futbol sahasının ve asırlık çınarların korunması gibi taleplerini olumlu karşıladı.

 

Toplantının ardından açıklama yapan Soyer, ARTİAL projesini muhtarların talepleri doğrultusunda revize edeceklerini söyledi. Soyer, "Mera alanlarını da koruyacağız" dedi. Başkan Soyer, Arıkbaşı Tarım İhtisas Alanı’nı da gezerek korunması istenen Arıkbaşı Mezarlığı'nın genişletilmesini ve çevre duvarlarının yapılması talimatlarını da verdi.

 

Alanların devri bekleniyor

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e Bayındır ziyaretinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ertuğrul Tugay, İZBETON Genel Müdürü Heval Savaş Kaya eşlik etti.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Arıkbaşı'nda 56.5 hektarlık alanda kurulacak Tarım İhtisas Alanı'nın yapımına başlamak için Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden mera vasfından çıkarılan alanların devrini bekliyor.

 

Hangi muhtarlar katıldı?

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile yapılan toplantıya Bayındır Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cevher, Bayındır Kent Konseyi Başkanı Mehmet Gelir ile Çiftçigediği, Necati Uza, Arıkbaşı, Hasköy, Kızılcaova, Havuzbaşı, Yakapınar, Karaveliler, Çırpı, Mektep, Canlı ve Cumhuriyet mahallelerinin muhtarları katıldı.

 

Verimli çalışma sağlayacak

 

Arıkbaşı Tarımsal İhtisas Alanı (ARTİAL); üreticilerin teknolojik gelişmelere ve bilimsel verilere daha kolay ulaşmasını, böylelikle de sektörün daha verimli çalışmasını sağlayacak. ARTİAL’de modern üretim seraları, laboratuar ve fide-tohum-çimlendirme tesisleri bulunacak. Tesis, bahçe ve süs bitkileri için her türlü alt ve üst yapıyı sağlayacak. ARTİAL; araştırma faaliyetlerinin yanı sıra eğitim, bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri de verecek.

 

Hatice Erkara

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Yardım kampanyasına destekler artıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor
Çakırağa Konağı misafirlerine hazırlanıyor