Advert
Advert

Kırsalda ulaşım çilesi

Kırsalda ulaşım çilesi
Kırsalda ulaşım çilesi Küçük Menderes
test Bu içerik 670 kez okundu.

Torbalı’daki bozuk yollarla ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Yollardaki çukurlar ve bozulmalar, araç sürücülerine zor anlar yaşatırken yağmur yağması durumunda arabalar gitmekte zorluk çekiyor. Cadde, bulvar ve ara sokaklarda görmeye alışık olunan çukurların onarılması için ekipler çalışma başlattı. İlçe merkezindeki yollardaki sorunlar yavaş yavaş giderilirken Arslanlar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan sulama havuzunun çevresindeki yerleşim yerlerine giden yollar ise çamurdan geçilmez hale geldi.
 

İlçe merkezinde bozulan yollar, yoğun trafik nedeniyle hemen onarılarak araçların kullanımına daha kısa sürede açılıyor. İlçenin merkezine kilometrelerce uzak olan köy yolları ise her zaman istenilen ölçüde düzgün olmuyor. Köy yolları, genellikle çevredeki fabrikalara giden yüksek tonajlı araçların iş makinelerinin ve traktörlerin kullanmasıyla yıpranma oranı diğer yollara göre daha fazla oluyor. Tehlikeli virajları ve dik rampalarıyla araç sürücülerinin dikkatli kullandığı köy yollarındaki bozulmalar, vatandaşların tepkisini çekiyor. Arslanlar Mahallesi sulama havuzunun çevresindeki 18 ev ile tarım arazilerine ve hobi bahçelerine giden yol, yağan yağmur sonucunda çamur deryasına döndü. Yolda traktörlerin bile zorlukla ilerlediği gözlemlendi. Arabalarıyla yoldan geçemeyenlerin araçlarını bırakarak yürümek zorunda kaldığı öğrenildi.
 

"Çocuklarımızı okula götüremiyoruz"
 

Yolun bozuk olması nedeniyle sıkıntı yaşayan isimlerden olan İsa Şahin, "Bölgedeki hobi evlerine ve tarım arazilerine giden tek yol var. Bu yol da yağmur sularıyla çamurdan geçilmez hale geldi. Bizim gibi hayvancılık yaparak bu bölgede yaşayanların yolu kullanamaması, büyük sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Yetkililerden bu konuya el atmalarını istiyoruz. Çocuklarımızı okula götüremez duruma geldik" dedi.

 

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık