Advert
Advert

Ödemiş defalarca sallandı

Ödemiş defalarca sallandı
Ödemiş defalarca sallandı Küçük Menderes
test Bu içerik 4052 kez okundu.

Merkez üssü Manisa’nın Akhisar ilçesi olan 5.4 büyüklüğündeki deprem, Ödemiş’te de şiddetle hissedildi. 22 Ocak Çarşamba gecesi saat 22.22’de meydana gelen deprem, vatandaşların sokağa dökülmesine de sebep oldu. Yaklaşık 15 saniye süren depremin ardından ise tüm gece boyunca artçılar, binaları sallamaya devam etti.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, yaralanma ve can kaybının olmadığını dile getirerek beş metruk binanın depremin etkisiyle yıkıldığını da bildirdi. Vali Deniz, 22.22’de yaşanan ilk sarsıntının ardından özellikle Manisa’ya bağlı Musalar Mahallesi olmak üzere tüm Manisalıların ikinci bir uyarıya kadar sokakta kalmaları gerektiğini de söyledi. AFAD’ın da sosyal medya üzerinden deprem sonrası herhangi bir can kaybı ya da yaralı olmadığı hususunda açıklamalarda bulunduğu konuyla ilgili bazı vatandaşların deprem anında panikleyerek kendilerini oldukları binadan aşağı attığı, bazılarının ise sinir krizi geçirerek hastaneye kaldırıldığı da kaydedildi. Ödemiş’te gece hissedilen artçı depremlerin saatleri de şöyle: 23.17, 00.00, 00.25, 00.27, 00.52, 01.40.

Başkentte de depremler

 

Gece yaşanan artçıların ardından merkez üssünün Ankara-Akyurt olduğu şiddetinin ise 3.9 olduğu bir deprem daha meydana geldi. Saat 06.42’de gerçekleşen deprem sonrası saat 06.54'te 4.5 büyüklüğünde, 07.08'de 3.2 büyüklüğünde, 08.55'de 3.0 büyüklüğünde ve 09.12'de ise 3.6 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Yaşanan son depremin yerin altı kilometre derinliğinde gerçekleştiği de duyuruldu. Ankara Valisi Vasip Şahin yaptığı açıklamada, "Akyurt merkezli depremde can ve mal kaybı yok" dedi.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin doldururken otomobil çarptı
Benzin doldururken otomobil çarptı
Minikler için ders zili çaldı
Minikler için ders zili çaldı