Advert
Advert

Kaymakamdan turizm vurgusu

Kaymakamdan turizm vurgusu
Kaymakamdan turizm vurgusu Küçük Menderes
test Bu içerik 506 kez okundu.

Tire İlçe Müftülüğü'nün her ay düzenli olarak yaptığı toplantı, Tire İlçe Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıya onur konuğu olarak Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu katıldı. Tire İlçe Müftüsü Şaban Sadan, İlçe Vaizi Hüseyin Alınmaz, Müftülük Şefi Mehmet Bayrak ve din görevlileri de toplantıda yerini aldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tire İlçe Müftüsü Şaban Sadan, daha sonra mikrofonu Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu'na bıraktı. Çobanoğlu, Tire'nin tarihi dokusundan bahsetti. Kaymakam Çobanoğlu, "İlçemiz, tarihi dokusu ile adından sıkça söz ettiren bir kent. Ecdadımız, bize burada çok güzel bir miras bırakmış. Farkında olmasak da biz, Tire'de bir hazinenin üzerinde oturuyoruz. İlçemizde sayısız tarihi cami var. Tarihi camilerde görev yapan arkadaşlarımızın özellikle camileri ile ilgili tarihi dokuyu çok iyi bilmeleri ve bu atmosferi önce kendileri yaşaması gerekir. Sizden ricam, bu tarihi dokunun farkında olmanız" dedi.

"Koruduğumuz ve tanıtımını yaptığımız sürece..."

Çobanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Tire, tarihi dokusu ile çok sayıda yerli ve yabancı turiste misafirlik ediyor. Ecdadımız, bu eserleri inşa edip koruyarak bize miras bırakmış. Biz de bu eserleri koruyarak gelecek kuşaklara aktarmalıyız. Tarihi dokuyu koruduğumuz ve tanıtımını yaptığımız sürece ilçemiz, kabuğunu kıracak ve turizme daha fazla açılacaktır. Bu da ilçemiz ekonomisine önemli katkı koyacaktır. Eğitim, ilk olarak ailede başlar. Din görevlileri olarak temel aile bilinci üzerinde yoğunlaşmanız ve aile eğitimi hakkında cemaatinizi bilinçlendirmeniz gerekiyor. Bu konuda omuzlarınızda bir yük olduğunu düşünüyorum."

Osman Toka

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Evinden çıktı bir daha geri dönmedi
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık
Her yerde zorunlu olan HES Kodu’nun nasıl alındığını sizler için anlattık