Advert
Advert

Tombala oynatan kahvehaneye baskın

Tombala oynatan kahvehaneye baskın
Tombala oynatan kahvehaneye baskın Küçük Menderes
test Bu içerik 1255 kez okundu.

Torbalı’da yasadışı yollarla kumar oynatanlara yönelik polis ve jandarma, denetimlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda kumar oynatıldığı gerekçesiyle iki kahvehanenin kapatıldığı Ayrancılar Mahallesi’nde tombala oynatıldığı tespit edilen bir kahvehaneye baskın yapıldı

İlçedeki bazı kahvehane ve çay ocaklarında işletme sahiplerinin müsaade göstermesiyle kumar oynatılıyor. Kahvehanelerdeki kumar oyunlarında iskambil kağıtları veya tombala oyununun para karşılığında oynanmasının yanı sıra kumar makineleri de kullanılıyor. Yasal bir dayanağı olmayan bu tip kumar oyunları, genellikle küçük gruplar arasında gecenin ilerleyen saatlerinde işletmede az insan olduğu vakitlerde oynanıyor. Ayrancılar Jandarma Karakolu’na bağlı askerler, geçtiğimiz günlerde yasadışı kumar oynatılan mekanlara yönelik yaptıkları denetimde tombala oynatılan bir kahvehaneye işlem yaptı.

Artarak devam edecek

Kumar oynatıldığı tespit edilen mekanlara yapılan kontroller sonucu cezai işlemler uygulanıyor. İşletmenin mühürlenmesi, hapis ve idari para cezası gibi yaptırımları olmasına rağmen yasadışı kumar oynatılmasının önüne geçilemiyor. Ayrancılar Mahallesi’nde de jandarma ekipleri bir süre önce gelen şikayetler üzerine denetim yapılan ve kumar oynatıldığı için cezai işlem uygulanan iki kahvehaneyi 25 gün süreyle kapatmıştı.

Bölgede kumar oynatılan işletmelere yönelik takibi elden bırakmayan Ayrancılar Jandarma Karakolu, son olarak tombala oynatıldığı tespit edilen kahvehanede denetim gerçekleştirdi. Ekipler işletme sahibi tarafından para karşılığında tombala oynatıldığını tespit ederek işletme sahibine cezai işlem uyguladı. Ayrancılar Jandarma Karakolu, Ayrancılar ve çevre mahallelerde yasadışı kumar oynatan işletmelere karşı denetimlerin artarak devam edeceğini açıkladı.

 

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'te maske dayanışması 160 bin maskeye ulaştı
Ödemiş'te maske dayanışması 160 bin maskeye ulaştı
İzmir'de ekmeğe yüzde 20 zam
İzmir'de ekmeğe yüzde 20 zam