Advert
Advert

Öğrencilere meslekleri tanıttılar

Öğrencilere meslekleri tanıttılar
Öğrencilere meslekleri tanıttılar Küçük Menderes
test Bu içerik 412 kez okundu.

Lise öğrencilerine yönelik "Meslekleri Erbabından Tanıyalım" etkinliğinin konukları, hukukçu kimlikleri ile bilinen Torbalı Lisesi mezunu Hakim Selin Gümüş ve Avukat Aslan Sezgin oldu. Gümüş ve Sezgin, öğrencilere bilgilendirme yaparak onların sorularını cevapladı.

Torbalı'daki liselerde öğrencilerin meslek dalları hakkında fikir sahibi olmaları amacıyla etkinlik ve seminerlerin sayısı, üniversite sınavı tarihinin yaklaşmasıyla arttı. Okul müdürleri ve öğretmenlerin girişimleri ile okullara gelen kendi meslek dallarında uzmanlaşmış isimler, öğrencilerin merak ettikleri konular hakkında bilgi veriyor. Öğrencilerin meslekleri tanımaları amacıyla yapılan seminerler kapsamında Torbalı Lisesi'ne iki özel konuk geldi.

Toplantı salonu doldu

Okul yönetimleri, meslek takımında kendi liselerinden mezun olarak çeşitli meslek dallarına yönelen eski mezunlarını okullarına davet ederek aynı sıralarda eğitim gören öğrencilere ilham kaynağı olmalarını sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde Torbalı Anadolu Lisesi’nde 35 eski mezun tarafından üç gün boyunca yapılan meslek tanıtımı kariyer günlerine öğrenciler büyük ilgi gösterirken Torbalı Lisesi de bu etkinliği sürdürdü. Torbalı Lisesi mezunları Hakim Selin Gümüş ve Avukat Aslan Sezgin, okula gelerek toplantı salonunda yargının asli unsurlarından olan yargıçlık ve avukatlık mesleklerini öğrencilere anlattı. Toplantı salonunu dolduran öğrenciler, Hakim Selin Gümüş ve Avukat Aslan Sezgin'in eğitim hayatlarında izledikleri yolları öğrenerek sorular sordu.

"Hiçbir çaba karşılıksız değildir"

Okul rehberlik servisi tarafından organize edilen tanıtım toplantısıyla ilgili olarak Okul Müdürü Ziya Demir, "Okulumuz mezunlarının öğrencilerimize meslekleri ile ilgili bilgi vermeleri bizi mutlu etti. Hiçbir çaba karşılıksız değildir. Fırsat varken çalışın, başarı mutlaka gelir. Okulumuzun mezunlarından Hakim Selin Gümüş ve Avukat Aslan Sezgin'in davetimizi geri çevirmeyerek öğrencilerle bir araya gelmeleri, eğitimlerine devam eden öğrencilerin kariyer planlamaları açısından büyük bir önem arz ediyordu. Kendilerine öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini noktaladı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi