Advert
Advert

Selçuk'ta düğün salonu 1 TL

Selçuk'ta düğün salonu 1 TL
Selçuk'ta düğün salonu 1 TL Küçük Menderes
test Bu içerik 597 kez okundu.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, yeni evlenecek olan gençlere ücretsiz düğün salonu müjdesi verdi. Selçuk Belediye Meclisi Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda sosyal belediyecilik anlamında da önemli bir karara imza atacaklarını söyleyen Başkan Sengel, Pembe Düğün Salonu olarak bilinen Selçuk Belediyesi Düğün Salonu’nun haftanın yedi gününde 1 TL gibi sembolik bir ücretle vatandaşların kullanımına sunulacağını kaydetti. Başkan Sengel, bu konunun Şubat ayındaki meclis toplantısında görüşülüp karara bağlanacağını söyledi.

Marketlere sınırlama getirildi

Meclis toplantısında sokak genişliğinin yetersiz oluşu, otopark sıkıntısı ve yerel esnafı korumak amacıyla belirlenen yerlerde 100 metrekare ve üzeri  büyüklükteki  market ve süpermarketlerin açılmasına sınırlama getirildi. Bu kapsamda Atatürk Caddesi ile Şehit Pilot Deniz Taylan Sokağı kesişiminden başlayıp Zafer Mahallesi’nde aynı adla devam eden sokak ile Radoviç Sokak, doğu bölümünde ise Ziya Gökalp Sokak, 14 Mayıs Mahallesi 4009, 4027, 4024 ve Zeynel Irmak sokakları ile güney bölümünde ise Cumhuriyet Mahallesi 5120 Sokak, Rıfat Baran ve 5004 sokakları batısında ise Cumhuriyet Mahallesi 5004 Sokak, Atatürk Mahallesi Atatürk Caddesi kesişiminden başlayarak İsabey Mahallesi Şehit Pilot Deniz Taylan kesişimine kadar devam eden ve Atatürk Caddesi içinde kalan tüm sokaklarda 100 metrekareden büyük market ve süpermarket açılamayacağına oy birliğiyle karar verildi.  

Artık gelişigüzel park yapılmayacak

Selçuk kent merkezinde bulunan Belediye Eski Hal Yeri ve Atatürk Mahallesi’ndeki pazar yeri alanının açık otopark kullanılmasına ilişkin karar da Selçuk Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Alınan karara göre pazar yeri otoparkına otobüs, kamyon ve iş makinelerinin park etmesine izin verilmemesi, araçların gelişigüzel park edilmesinin önüne geçilmek amacıyla otopark ücret tarifesi kabul edildi. Bu konuya ilişkin verilen kararla cumartesi günü kentte meydana gelen, yayaları ve tüm vatandaşları zora sokan durumların da önüne geçilmiş olacak.

Yol yapımı yaz döneminde

Meclisin ikinci oturumunda Selçuk’u yakından ilgilendiren yol yapım ve alt yapı çalışmaları ile ilgili bilgi veren Başkan Sengel, “Sadece altı ayda 55 bin km asfalt, bir o kadar da taş döşedik. Kaldırım kenarlarını yapmak için hizmet satın aldık. Bu işi yaparken öncelikle Gediz Elektrik, İzmir Gaz ve İZSU ile yazışmalarımızı yapıyoruz.  Abonelik olmadığı için bazı sokaklara girilmeyeceğini söyleyen İzmir Gaz, daha sonra bahse konu olan sokaklarda çalışma yaptı. Yani bizim asfalt yaptığımız sokaklara İzmir Gaz çalışma yapmaya karar verdi" şeklinde konuştu.

İzmir Gaz ve İZSU’nun açtığı yerleri kapatmak için AYKOME’den izin alamadıklarını ancak bunun için ısrarla tüm şartları zorladıklarını kaydeden Başkan Sengel, sağlıklı sonuç alınabilmesi için bozuk olan yolların daha çok yaz aylarında yapılmasının doğru olduğu bilgisini verdi.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi