Advert
Advert

Hastanın ailesi otopsiyi bekliyor

Hastanın ailesi otopsiyi bekliyor
Hastanın ailesi otopsiyi bekliyor Küçük Menderes
test Bu içerik 1208 kez okundu.

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kadavradan bağışlanan organın nakledildiği ve ameliyatın ardından önceki gün hayatını kaybeden Ali Uslu'nun cenazesi, işlemlerinin ardından ailesine teslim edildi. Uslu'dan alınan numunelerin İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi. Ali Uslu'nun kardeşi Atilla Uslu, İzmir Adli Tıp Kurumu önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada kendisinin de diyaliz tedavisi gördüğünü, abisine uygun böbreğin bulunduğunu öğrendiği zaman ailece çok sevindiklerini ifade etti. 

Abisinin umutlarının olduğunu vurgulayan kardeş Uslu, "Fakat 20 gün içinde abimizi kaybettik. Ailemiz darmadağın oldu. Ne diyeceğimizi bilemiyorum. Paramparça olduk. 20 gün önce çay içtiğimiz abimi toprağa vereceğiz. Çok kötüyüm. Bu konunun araştırılmasını, bu konuda ihmali olanların ceza görmesini istiyoruz" dedi. 

"Her şey iyi gidiyordu"

Ali Uslu'nun eşi Meral Uslu ise eşinin üç yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü, yaşam kalitesinin yükselmesi için nakil olmayı istediğini anlattı. 15 Aralık'taki böbrek naklinin başarılı geçtiğini, 28 Aralık'ta bilincini kaybeden eşinin yoğun bakım ünitesine alındığını ifade eden Uslu, "Bizim tahminimiz, donörden geçen bir şey var. Aslında üç hastanın da her şeyi iyi gidiyordu. Sonra hepsi arka arkaya yoğun bakıma girdiler. Bilinçleri kapandı ve sonra sırayla öldüler" dedi.

"Elimi hiç bırakma Meral"

Hayat arkadaşının yoğun bakımdaki son dakikalarını göz yaşları içinde anlatan Uslu, "En son bana 'Elimi hiç bırakma Meral' demişti. Zaten yoğun bakımdaydı, bilinci gelip gidiyordu. Bir hata, yanlış olan bir şey var, bu bir gerçek ama ne? Onun için bir takip başlasın istiyoruz. Hastamızı nasıl ve neden kaybettik? Bir eksik olmalı, onun araştırılmasını istiyoruz. Yoksa şahıslarla bir işimiz yok. Artık Adli Tıp'tan gelecek raporu bekliyoruz" diye konuştu.

Ne olmuştu?

Çaylı'da eşi tarafından darp edildiği öne sürülen 38 yaşındaki Filiz Tekin, 15 Aralık'ta Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki beş günlük yaşam mücadelesini kaybetmiş ve organları bağışlanmıştı. Kadının iki böbrek ve karaciğerinin nakledildiği hastalardan Arife Aykut ve Münire İnanç ölmüş, Ali Uslu da yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Ölen Arife Aykut'un kızı Songül Aykut ile Münire İnanç'ın oğlu Yusuf İnanç, sorumlular hakkında şikayette bulunmuştu. 

Haber Merkezi 

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı