Advert
Advert

Rahmanlar Barajı'nda geri sayım

Rahmanlar Barajı'nda geri sayım
Rahmanlar Barajı'nda geri sayım Küçük Menderes
test Bu içerik 598 kez okundu.

İzmir, yeni su kaynaklarına kavuşuyor. Turizmle öne çıkan Çeşme Yarımadası ve kentin önemli tarım arazilerinin bulunduğu Ödemiş’te iki baraj ve bir göletin hizmete alınması için İzmir Büyükşehir Belediyesi, gerekli çalışmaları tamamladı. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (İZSU) Devlet Su İşleri (DSİ) ile yapacağı protokollerin ardından Çeşme Yarımadası’ndaki Karareis Barajı ile Salman Göleti ve Ödemiş’teki Rahmanlar Barajı hizmete alınacak.

Ödemiş’e yılda 9.36 milyon metreküp içme suyu temin edecek Rahmanlar Barajı, aynı zamanda ilçedeki tarım arazilerine de su sağlayacak. Rahmanlar Barajı’nın yüzde 80’i tamamlandı.

Karaburun ilçesi sınırlarındaki Karareis Barajı’nın yapımı ise tamamlandı. Baraj, Çeşme Yarımadası’na yılda 2.84 milyon metreküp içme suyu sağlayacak. Yine Karaburun ilçesi sınırlarında yer alan Salman Göleti’nden de Çeşme Yarımadası’na yılda 1.05 milyon metreküp içme suyu verilmesi hedefleniyor. Bu barajın yapımı da tamamlandı.

Büşra Boyar

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Eriş başkanım olanları seyrediyor, lütfen siz de seyretmeyin"
Aynı kurulda yanıt verdi
Aynı kurulda yanıt verdi