Advert
Advert

Organ bulunmasına çok sevinmiş

Organ bulunmasına çok sevinmiş
Organ bulunmasına çok sevinmiş Küçük Menderes
test Bu içerik 1476 kez okundu.

İzmir'de Filiz Tekin'den bağışlanan karaciğerin naklinden sonra hayatını kaybeden Arife Aykut'un (60) kızı Fatma Karataş, annesinin organ bulunmasına artık ağrılarından kurtulacağı için çok sevindiğini anlattı.

Denizli'de yaşayan Fatma Karataş, annesinin siroz başlangıcı nedeniyle 5-6 yıldır tedavi gördüğünü, doktorların artık nakil yapılması gerektiğini söylemesi üzerine Ağustos'ta organ nakli için başvuruda bulunduklarını anlattı. Dört kız kardeş olarak annelerinin sürekli yanında olduklarını, nakil için bağışta bulunmak istediklerini ancak yapılan testlerin olumsuz sonuçlandığını dile getiren Karataş, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden gelen kadavradan organ bağışı haberiyle sevindiklerini kaydetti. 

"Hastaneye koşa koşa gittik"

Karataş, şöyle konuştu: "Annem, nakil haberine çok sevinmişti. Bize 'Hadi hadi, beni hemen götürün, ben iyi olacağım ve ağrılarımdan kurtulacağım' dedi. Hastaneye evimizden koşa koşa gittik ve annem ameliyata alındı. Biz bilmiyorduk ki ölüme gittiğimizi. Doktorlar bize 'Şimdiki teknoloji çok gelişti, kötü bir durum, binde bir ihtimal' diye konuştular. Annemin neden öldüğünü dahi bilemiyoruz. Hastanenin annemin ölümüne ilişkin detaylı bir açıklama yapmasını istiyoruz. Sadece tansiyon ve kalbinin durduğu için öldüğünü söylendi. Üzülmek istemediğimiz için otopsi yaptırmadık. Bizim için bu olay bitti. Konuşacak dermanımız kalmadı. Annemizin acısını yaşamak istiyoruz. Hayatımız bitti ve annemiz gitti. Yapacak bir şey yok. Bize kimse annemizi geri vermeyecek."

Ne olmuştu?

Çaylı'da eşi tarafından darp edildiği öne sürülen 38 yaşındaki Fİliz Tekin, 15 Aralık'ta Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki beş günlük yaşam mücadelesini kaybetmiş ve organları bağışlanmıştı. Kadının iki böbrek ve karaciğerinin nakledildiği hastalardan Arife Aykut ve Münire İnanç ölmüş, bir kişi de yoğun bakımda tedavi alınmıştı.

Ölen Arife Aykut'un kızı Songül Aykut ile Münire İnanç'ın oğlu Yusuf İnanç, sorumlular hakkında şikayette bulunmuştu. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi de iddialara ilişkin başlatılan incelemenin sürdüğünü bildirmişti.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı