Advert
Advert

Ödemiş Belediyesi’nden özel güne özel yemek

Ödemiş Belediyesi’nden özel güne özel yemek
Ödemiş Belediyesi’nden özel güne özel yemek Küçük Menderes
test Bu içerik 429 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi’nde yemek düzenledi.  Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in ev sahipliği yaptığı yemeğe Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Mümin Sevgen, İzmir Büyükşehir Belediyesi Ödemiş Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş, Mehmet Eriş'in eşi Selma Eriş, çok sayıda muhtar, sivil toplum kuruluşu (STK) üyesi, oda başkanları, ilçe siyasi parti liderleri ile engelli vatandaşlar ve aileleri de katılım sağladı.

Yemeğin ardından kürsüye çıkan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, "Bugün, özel bir gün çünkü özel kardeşlerimizle bir aradayız. Birbirimize sevgiyle bakabiliyorsak, birbirimizi sevgiyle kucaklayabiliyorsak engelleri aşma yönünde de hep beraber her şeyi yine birlikte başarabiliriz” ifadelerini kullandı.

”Bu duruma görev olarak bakmıyoruz”

Kaymakam Dayıoğlu ise şunları söyledi: "Böyle anlamlı bir günde sizinle beraber olmanın onur ve hazzını yaşıyorum. Devletimiz, hükümetimiz özel kardeşlerimiz adına özel uygulamalara imza atıyor ama 'Yeterli mi?' diye sorduğumuzda herkes, ulaşılamayan noktaları biliyor ve bizimle paylaşıyor. Bize düşen de bunları bugünden yarına ötelemek değil. Ben, bunlarla alakalı talepler geldiğinde değerlendirmeye alıyorum. Bu duruma görev olarak bakmıyorum. Empati yapıyorum.”

Konuşmaların ardından Umurbey Mahallesi Muhtarı ve aynı zamanda Engelsiz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Üyesi eski gazeteci Hatice Çavdar, ‘Plastik Kapak Toplayarak Özgürce Hareket Etmelerini Sağla’ sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında yedi yaşındaki Mert Çevik’e tekerlekli sandalye hediye etti.  

Ece Köseoğlu

 

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon