Advert
Advert

Dokuz milyon fidan dört ayda dikilecek

Dokuz milyon fidan dört ayda dikilecek
Dokuz milyon fidan dört ayda dikilecek Küçük Menderes
test Bu içerik 236 kez okundu.

Torbalı Orman İşletme Şefliği, geçtiğimiz aylarda Ayrancılar Mahallesi'nin Yoğurtçular mevkiinde kızılçam ve fıstık çamı ağaçlarının düzensiz oluşumu nedeniyle araziyi temizleyerek ağaçlandırma sahası haline getirmek amacıyla çalışma başlattı. Çevre ilçelerdeki bölge şefliklerinin de personelinin katılımı ile yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından bölge, ağaç dikimine uygun hale getirildi.

5000 dönüm arazide

Ağaçlandırma sahasında 11 Kasım ve 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde düzenlenen fidan dikme etkinliklerinde 200 bine yakın fidan toprakla buluştu. 5000 dönümlük araziye dokuz milyon fıstık çamı dikileceği belirtildi. Yapılacak ihalelerle başlayacak olan ağaç dikimlerinin Mart ayının sonuna doğru bitmesi bekleniyor.

"Canlılar zarar görmeyecek"

Torbalı İşletme Şefi Ali Sevim, ağaçlandırma çalışmasıyla ilgili, "Ekiplerimiz, karışık olan kızılçam ve fıstık çam ağaçlarını keserek araziyi yeni ekilecek ağaçlar için uygun hale getirdi. Bölgeye dokuz milyon ağaç dikimi yapılacak. Yapılan ağaçlandırma ile çevrede yaşayan canlılar, hiçbir şekilde zarar görmeyecek" dedi.

Dört ayda tamamlanması ön görülen çalışma, ilçede son yıllarda yapılan en büyük ağaçlandırma projesi olarak görülüyor.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti