Advert
Advert

Başkan Eriş'ten kursa ziyaret

Başkan Eriş'ten kursa ziyaret
Başkan Eriş'ten kursa ziyaret Küçük Menderes
test Bu içerik 279 kez okundu.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, SGK’nın AB destekli "Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" için ihtiyaç duyulan eğitimli çocuk bakıcılarını yetiştirmek üzere başlatılan Evde Çocuk Bakımı Kursu’nun ilk gününe katılarak kursiyerlere başarılar diledi.
 

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ve Ödemiş Belediyesi işbirliğiyle Ödemiş Belediye Meclis Salonu’nda başlayan kurs çalışmalarına konuk oldu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen kursun hem meslek edindirme hem de çalışan kadınların çocuk bakımına destek anlamında son derece önemli olduğunu belirten Eriş, değişen ekonomik koşullarla birlikte çocuk bakımının daha da fazla ihtiyaç duyulan bir alan haline geldiğini kaydederek kursiyerlere başarılı bir kurs dönemi diledi. Ödemiş Belediye Meclisi Salonu’nda başlayan ve yoğun ilgi gören kurs 180 saatlik bir modülden oluşuyor.

 

Bakıcı Eğitim Teşviki fırsatı
 

Ankara, İstanbul ve İzmir‘de ikamet eden ve projeye başvuru sırasına göre ilk 6000 eğitimli çocuk bakıcısına mali destek sağlanmasını öngören "Bakıcı Eğitim Teşvikinden" 0-36 ay çocuk bakımı sürecini kapsayan ve 10 Kasım 2019 tarihinden sonra başarıyla tamamlanan MEB onaylı sertifikalarını ibraz edenler yararlanabilecek.
 

Sadece projenin ilan tarihi olan 10 Kasım 2019’dan sonra sertifika alanlara teşvik verilecek projede sertifikasını ibraz edenlere tek seferlik 100 Avro (€), sertifikasıyla birlikte eğitim masraflarını gösteren belgeyi de ibraz edenlere tek seferlik 200 Avro (€) ödeme yapılacak.
 

Üç yıllık destek

 

Sertifikalı çocuk bakıcılarını istihdam eden sigortalı çalışan annelere de 0-24 ay arasındaki çocuklarının bakımı için aylık 200 Avro (€), engelli çocuğu olan annelere ise aylık 250 Avro (€) mali destek sağlanacak. Bu destek, anneler üzerinden eğitimli çocuk bakıcılara aktarılacak. Proje desteği, üç yıl sürecek.

 

Büşra Boyar

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti