Advert
Advert

Prim başvuruları başladı

Prim başvuruları başladı
Prim başvuruları başladı Küçük Menderes
test Bu içerik 440 kez okundu.

Pamuk, mısır ve buğday üreticilerinin merakla beklediği prim ödemeleri başvuruları başladı. Başvuruların tamamlanmasının ardından ödemelerinin 2020 yılının ortalarında yapılması ön görülüyor.

Torbalı'nın gelişen sanayisinin yanı sıra tarımsal alanda atılımları devam ediyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Torbalı İlçe Müdürlüğü ve Torbalı Ziraat Odası, verimli arazilerde tarım üretimi yaparak ilçedeki üretimi arttıracak olan çiftçilere desteklerini sürdürüyor. Hasadı yapılan ürünler, ülke içinde ve yurt dışındaki pazarlarda alıcı buluyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Torbalı İlçe Müdürlüğü, her yıl kayıt yaptıran üreticilere ekilen ürünün her dekarına gübre ve akaryakıt desteği veriyor. 2020 yılında verilecek destek primleri için başvurular alınmaya başlandı.

Ödemeler 2020’de yapılacak

Geniş ve bereketli topraklara sahip olan Torbalı’da yetiştirilen çeşit çeşit ürünler,  ilçenin kalkınmasına önemli ölçüde katkı sağlıyor. Domates, pamuk, pırasa, kereviz ve lahana gibi ürün maliyetlerinin her geçen gün tırmanışını sürdürmesi, üreticileri kara kara düşündürürken geçtiğimiz dönem kışlık mahsullerde plansız ekim ve aracıların çok para kazanma hırsı nedeniyle dibe çakılan üretici, bu yıl da erken ekimini yaptıkları mahsullerinden istedikleri sonucu alamadı.

"Başvuru yapmak şart"

Torbalı’da bu yıl 364 pamuk üreticisine toplamda 14 milyon liralık prim ödemesi yapıldı. 2019 yılında hasadı yapılan pamuk, mısır ve buğday destek primi almak isteyen üreticilerin başvuru süresi başladı. Pamuk destek primleri için başvuruların Mart ayının sonuna kadar devam edeceği ifade edilirken mısır ve buğday için başvuruların 2019 yılının sonuna biteceği öğrenildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Torbalı İlçe Müdürü Hakan Karakaya, "Destek primleri alacak olan üreticilerimizin başvuru sürelerini iyi takip etmeleri gerekiyor. Başvurusunu yapmayanlar, destek ödemelerinden yararlanamaz " dedi.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti