Advert
Advert

Başkan eşlerinden kırmızı bayrak

Başkan eşlerinden kırmızı bayrak
Başkan eşlerinden kırmızı bayrak Küçük Menderes
test Bu içerik 418 kez okundu.

Engelsiz bir İzmir oluşturmak için el ele veren İzmir’deki belediye başkanlarının eşleri, Kemalpaşa Belediyesi'nin hizmet binasına “Kırmızı Bayrak” verilmesi nedeniyle düzenlenen törende bir araya geldi. Toplantıya Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş'in eşi Selma Eriş, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın eşi Necibe Duran, Bayraklı Belediye Başkanı Serdal Sandal'ın Ödemişli eşi Aylin Sandal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in eşi Neptün Soyer'in yanı sıra Urla Belediye Başkanı’nın eşi Burcu Oğuz, Güzelbahçe Belediye Başkanı’nın eşi Nilüfer İnce, Seferihisar Belediye Başkanı’nın eşi Fatma Yetişkin, Karşıyaka Belediye Başkanı’nın eşi Öznur Tugay, Bornova Belediye Başkanı’nın eşi Ufuk İduğ, Narlıdere Belediye Başkanı’nın eşi İlke Engin, Dikili Belediye Başkanı’nın eşi Nesrin Kırgöz, Foça Belediye Başkanı’nın eşi Seçil Gürbüz, Gaziemir Belediye Başkanı’nın eşi Deniz Arda, Menderes Belediye Başkanı’nın eşi Aslı Kayalar, Menemen Belediye Başkanı’nın eşi Dilek Aksoy ve Karabağlar Belediye Başkanı’nın eşi Fügen Selvitopu katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilerin yaşamını kolaylaştıran mekanlar ve ulaşım araçlarını simgeleyen “Kırmızı Bayrak”, bu kez de Kemalpaşa Belediye binasına asıldı. Gerçekleşen törende konuşan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, hedefinin engelsiz bir Kemalpaşa sağlamak olduğunu söyledi.

"Gönlümüzle buradayız"

Engelliler konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak, engellilerin yaşamını ve hizmetlere erişimini kolaylaştırmak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in önderliğinde kolları sıvayan İzmir’de görev yapan belediye başkan eşleri de Kemalpaşa’daydı. Kemalpaşa Belediye Başkanı eşi Lütfiye Karakayalı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada söz alan Neptün Soyer, şunları söyledi: “Bizim gönül birliğimiz var. Siyaset yapmak, 24 saat hesapsız kitapsız o memleketin geleceği için çalışmak demek. Bu yolda size ilk yoldaşlığı yapan aileniz oluyor. Bu iş, evde başlıyor. Oy veren ilk kişiler olarak eşlerimize her alanda destek veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızla el ele olmak, bizim idealimiz. Gönlümüzde yatan, hayatın engelli-engelsiz diye ayrım yapılmadan yaşanması. Biz, o yüzden gönüllülüğü çok önemsiyoruz. Gönlümüzle buradayız. Sadece Kemalpaşa’ya değil, her yere koşa koşa gitmeye hazırız. El ele, gönül gönüle İzmir çok daha güzel şeylere layık.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan da, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak 61. kırmızı bayrağımızı veriyoruz. Erişim hakkı, çok temel bir hak ve bunun tüm İzmir’de yayılması için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Tüm ilçelerde uygulanacak

Törenden sonra başkan eşlerinin gerçekleştirdiği toplantıda Engelsizmir Kongresi 2020 kapsamında oluşturulan Sosyal Komite bünyesinde yürütülecek Elim Sende Projesi’nin sunumu yapıldı.Engelli ve engelsiz çocukları kaynaştırmayı hedefleyen projenin Engelsizmir Kongresi 2020 kapsamında tüm ilçe belediyelerinde uygulanma kararı alındı. Proje kapsamında ilçe belediyelerinden görevlendirmelerin yapılacağı kararlaştırıldı. Ayrıca Gaziemir Belediyesi, Kırmızı Bayrak için aday ilçe olarak belirlendi.

Şazenuş Keskin

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu