Advert
Advert

Ulus Pazarı’nda 365 gün Efsane Cuma

Ulus Pazarı’nda 365 gün Efsane Cuma
Ulus Pazarı’nda 365 gün Efsane Cuma Küçük Menderes
test Bu içerik 845 kez okundu.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geçtiğimiz hafta cuma günü gerçekleştirilen Efsane Cuma indirimleri kapsamında Küçük Menderes Gazetesi ve TV9 İzmir olarak Ulus Pazarı’na çıktık. Satıcı ve alıcı vatandaşlara ”İndirimler gerçek mi?”, ”Ulus Pazarı’ndaki fiyatları nasıl buluyorsunuz?” sorularını yönelttik.

 

"Pazarımızdan memnunuz”

Alıcı vatandaşlar, ”Efsane Cuma indirimlerine inanmıyorum. Fiyatları olduğundan daha yükseğe çekerek yüzde elli indirim yapıp aynı fiyata satıyorlar. Cebinde parası olan da olmayan da kredi kartı limitini bir günde sıfırlıyor. Taksit seçeneği de olduğundan insanlar bu tip günlere çok yoğun ilgi gösteriyor. Neyse ki büyük şehirde yaşamıyoruz. Ulus Pazarı’ndaki fiyatlar uygun ancak yer yer kalite değişiyor. 10 liraya da 100 liraya da bir şeyler satın almak mümkün. Çeşitlilik çok. Kış ayları için ihtiyaç olan ceket, kazak, çorap, atlet her şeyi burada uygun fiyatlara bulmak mümkün. Pazarımızdan memnunuz” dedi.

 

”Kredi kartıyla alışveriş

yapmak cazip geliyor”

 

Satıcılar ise şunları söyledi: ”Piyasadaki durgunluk, ne yazık ki bizi de etkiliyor. Müşterilerimiz, on liralık bir kıyafeti dahi düşünerek alır oldu. Normal şartlarda öğle saatlerine kadar yoğun olurduk. İçimiz rahat bir şekilde eve giderdik. Pazarda ne insan ne de alıcı var. Efsane Cuma ismiyle nitelendirilen ve büyük mağazalarda gerçekleştirilen indirimler de sektörümüzü bir hayli etkiliyor. Oysa ki Ulus Pazarı’nda 365 gün Efsane Cuma uygulaması var. Bunun yanı sıra büyük mağazalarda kredi kartıyla alışveriş yapılabilmesi, işlerimizi çok durdurdu. İnsanlar, ceplerinde olmayan parayla alışveriş yapabiliyor. İnsanlara kredi kartıyla alışveriş yapmak çok daha cazip geliyor.”

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu