Advert
Advert

En yeşil okul seçilecek

En yeşil okul seçilecek
En yeşil okul seçilecek Küçük Menderes
test Bu içerik 529 kez okundu.

Selçuk, çevre bilinci ve geri dönüşüm konusunda önemli bir adıma ev sahipliği yapıyor. "Yeşil Okul Yarışması" ile ilgili Selçuk Belediyesi, İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilgili firmalar arasında imzalanan protokole göre geri dönüştürülebilir ambalaj atıkları, atık piller ve yağlar, öğrenciler tarafından okullarındaki toplama ekipmanlarında 29 Mayıs 2020'ye kadar toplanacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan değerlendirmenin ardından toplanan atık miktarı, öğrenci sayısına bölünerek dereceye giren ilk üç okula hediyeler verilecek. Birinci olan okula yeşil bayrağın yanı sıra bahçe tipi dev satranç takımı, ikinci olan okula masa tenisi takımı, üçüncü olan okula tenis oynama alanı ve teni ekipmanı hediye edilecek. Kazanan okullara hediyeleri 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde verilecek.

Yarından sonra başlıyor

Atık toplamaya 2 Aralık Pazartesi günü başlanacak. Yarışma sürecinde ilgili firmalar ve okullar arasındaki koordinasyon Selçuk Belediyesi tarafından kurulacak. Belediye, kentte eğitim veren 29 okulun öğrencileri ve öğretmenlerine yönelik kaynağında ayrı toplanan tüm atıklar hakkında eğitim faaliyetleri düzenlemek, bilgilendirme afiş ve broşürlerinin dağıtımını organize etmek görevini de üstlenecek.

"Dünyayı hızla tüketiyoruz"

Geri dönüşüm ve çevre bilincinin çocuklara ve gençlere kazandırılmasını hedefleyen projenin paydaşlarından biri olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, "Dünyayı, dünyanın kaynaklarını hızla tüketiyoruz. Zaman zaman bilinçsizliğe varan bu tüketimin daha bilinçli yapılması için hepimize bazı görev ve alışkanlıklar düşüyor. Bu alışkanlıkları en iyi edinebilecek olanlar da çocuklarımız ve gençlerimiz. Yeşil Okul Yarışması'nı çok önemsiyoruz. Bu yarışma sonunda Selçuk kazanacak. Daha da önemlisi kazanan doğa olacak" dedi.

Onur Karagöz

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
Trafodaki kıvılcım panik yarattı
"İkinci bir emre kadar seferler açılmayacak"