Advert
Advert

İzmir’de en yüksek oyu aldı

İzmir’de en yüksek oyu aldı
İzmir’de en yüksek oyu aldı Küçük Menderes
test Bu içerik 576 kez okundu.

İzmir Kent Konseyleri Birliği’nin seçimli Genel Kurul Toplantısı, perşembe günü gerçekleştirildi. Karşıyaka Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Ödemiş’i temsilen Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı katıldı. Taşlı, yapılan oylamada en yüksek oyu alarak İzmir Kent Konseyleri Yürütme Kurulu üyeliğine seçilmeye hak kazandı.

 

Seçimde alınan oy kapsamında İzmir Kent Konseyleri Yürütme Kurulu asil üyeliğine seçilen isimler ise şöyle: Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, Menderes Kent Konseyi Başkanı İlkay Çiçek, Foça Kent Konseyi Başkanı Özlem Temizel, Urla Kent Konseyi Başkanı Hadi Başman, Menemen Kent Konseyi Başkanı Sebahattin İpektepe, Gaziemir Kent Konseyi Başkanı Ayhan Aksoy, Aliağa Kent Konseyi Başkanı Cihan Pazarcı.

 

"Katkı yapmak istiyoruz"

 

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Taşlı, yaptığı açıklamada şunları söyledi: ”Beş ay önce gerçekleştirdiğimiz Ödemiş Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulu'nda bu kutsal görevi aldığımızdan beri toplumun her kesimini birleştirecek barışı, kardeşliğimizi pekiştirecek ilkelerle mümkünse kimseyi kırmadan ilçemize, bölgemize, insanımıza, doğaya katkı yapmaya çalışıyoruz. Bu amaçla hem ilçemizde hem İzmir genelinde Yürütme Kurulu üyesi arkadaşlarımızla beraber elimizden gelen gayreti gösterip meclis ve çalışma gruplarımızla bir arada çalışmalarımız devam edecek.

 

"Gurur verici bir sonuç"

 

İzmir Kent Konseyleri Birliği’nin seçimli genel kurul toplantısına katılırken aslında 'Yürütme Kurulu'na katılalım' diye bir düşüncemiz de yoktu. Çünkü il merkezimize uzak oluşumuz, bizi daha sonraki il çalışmalarında 'Katılım konusunda zayıf kalır mıyız?' tereddüdüne düşürüyordu. Ancak Yürütme Kurulu seçimi geldiğinde İzmir’deki kent konseyleri başkanları ve temsilcilerinin ısrarlı talepleri sonucunda aday olduk ve bu sonuç çıktı. Bu sonuç, tabii ki çok güzel. Hem konseyimiz hem ilçemiz hem Küçük Menderes Havzamız hem de bölge insanımız adına gurur verici bir sonuç aldık. 8 Aralık’ta Ege Kent Konseyleri Birliği Genel Kurulu yapılacak. Bununla ilgili olarak da Ödemiş Kent Konseyimiz ve bileşenlerimiz ortak bir karar alacak. İlçemizi temsilen İzmir’de aldığımız bu görev herkese hayırlı olsun."

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti