Advert
Advert

Ödemiş Belediye Meclisi pazartesi günü toplanıyor

Ödemiş Belediye Meclisi pazartesi günü toplanıyor
Ödemiş Belediye Meclisi pazartesi günü toplanıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 446 kez okundu.

Ödemiş Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı, 2 Aralık Pazartesi günü Ödemiş Belediyesi Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek. Saat 20.00’de başlayacak toplantıda dilek ve temennilerle birlikte 11 madde yer alacak.

İlk maddede İZSU Genel Müdürlüğü’nün içme ve kullanma suyu ihtiyacının karşılanması adına Ödemiş Belediyesi'ne ait Halkapınar'da bulunan yerin tahsis edilmesi konusu, meclis üyelerinin oy birliğine sunulacak. İkinci maddede Bıçakçı Mahallesi’nde içkili yer bölgesi belirlenmesi konusunun incelendiğine dair İmar ve Hukuk Komisyonu’ndan oluşan Ortak Komisyon’un kararı görüşülecek. Üçüncü maddede Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün görev ve çalışma yönetmeliği, oy birliğine sunulacak. 2019 yılı bütçesinde fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasında aktarma yapılması konusu ise dördüncü maddede görüşülecek.

Dilek ve temennilerini iletecekler

Beşinci maddede mülkiyeti Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait Ödemiş Saracoğlu Stadyumu’nun kullanım hakkının on yıllığına Ödemiş Belediyesi’ne bedelsiz devri hususu, meclis üyelerince karara bağlanacak. Altıncı maddede mülkiyeti Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne ait Ödemiş Kapalı Spor Salonu’nun kullanım hakkının on yıllığına bedelsiz devri hususu, meclisin oy birliğine sunulacak. Yedinci maddede ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü İkinci Bölge Müdürlüğü’nün Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulması ihtiyacının karşılanması amacıyla Ödemiş Belediyesi’ne ait Bozdağ Mahallesi’nde bulunan taşınmazın on yıl süreyle tahsisi talebi tartışma konusu olacak.

Gediz Elektrik A.Ş.’nin Bozcayaka Mahallesi taşınmazın kısmının trafo yeri ve kablo geçiş güzergahı olmak üzere irtifak hakkının TEDAŞ Genel Müdürlüğü adına yapılması hususunda talebin görüşülmesi adına sekizinci madde oy birliğine sunulacak. Dokuzuncu maddede memur dolu kadro değişiklik cetveli görüşülecek. Onuncu maddede ise Belediye Kanunu’nun yirminci maddesinin birinci fıkrasına istinaden 2020 yılı meclis çalışma takvimi belirlenecek. On birinci madde ise dilek ve temennilerden oluşacak.

Geçen mecliste neler olmuştu?

Yaklaşık bir saat süren Kasım Ayı Olağan Meclisi’nde Ödemiş Belediyesi’ne ait Çamlıca Mahallesi, Kerpiçlik Mahallesi, Umurbey Mahallesi ile Kaymakçı Mahallesi’nde bulunan taşınmazların satılması konusunun gündeme getirilmesinin ardından AK Partili meclis üyeleri, oylama esnasında ret oyu vermişti ancak oy çokluğunun sağlanması nedeniyle madde, oy çoğunluğuyla kabul edilmişti.

Dilek ve Temenniler bölümünde ise CHP Ödemiş İlçe Başkanı ve aynı zamanda Ödemiş Belediye Meclisi CHP Grubu Sözcüsü Hamdi Halis, ”Zeybek gösterisi ve fener alaylarımız, Cumhuriyet Bayramı’na yakışır etkinlikler oldu. Festivaller ise üreticilerimiz için çok iyi oldu. Bu tür etkinliklerin devamını bekliyoruz. Bu gibi etkinlikler, yöremize hem sosyal hem de ekonomik manada katkı sağlıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Barış Pınarı Harekatı kapsamında tüm partili arkadaşlarımızla nasıl kol kola girip basın açıklaması yaptıysak festivallerde de hep beraber olalım” çağrısında bulunmuştu.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı