Advert
Advert

Ayrancılar trafiğine kadın eli değdi

Ayrancılar trafiğine kadın eli değdi
Ayrancılar trafiğine kadın eli değdi Küçük Menderes
test Bu içerik 828 kez okundu.

Kadın astsubaylardan oluşan Jandarma Motorlu Trafik Timi, bir aylık kısa bir süre zarfında gelen şikayetlerin azalmasını sağladı. Ülke çapında sadece üç ekipten oluşan time trafikte gören vatandaşların ilgisi yoğun oluyor.

Kadınlar, son yıllarda tam anlamıyla ezber bozarak genellikle erkeklerin yaptığı mesleklerde büyük başarılar elde etmeye başladı. Tır, iş makinesi, ESHOT şoförlüğü başta olmak üzere erkeklerle özdeşleşen pek çok meslek dalında çalışan kadınlar, azim ve çalışkanlıklarıyla takdir topluyor. Menderes Jandarma Karakol Komutanlığı'ndan geçici görev ile Torbalı’ya gelen kadın astsubaylardan oluşan Jandarma Motorlu Trafik Timi de Ayrancılar Mahallesi’nde oluşan trafik sorununu çözdü.

Sadece üç ekip var

Jandarma bünyesinde 1.5 yıl önce kadın astsubaylardan oluşan Jandarma Motorlu Trafik Timi kuruldu. Üç ekip ve altı kadın astsubaydan oluşan Motorlu Trafik Timi; İzmir, Ankara ve İstanbul'da görev yapıyor. Kadın astsubayların kendi talepleri ile katıldıkları tim, gün boyu trafik denetimleri yaparak kurallara uymayan sürücülere ceza kesiyor.

Şikayetleri en aza indirdiler

Ayrancılar Jandarma Karakol Komutanlığı'nda bir aydır görev yapan Astsubay Tutku Tuğçe Peker ve Gül Torca, motosikletleri ile yaptıkları çalışmalar sonucunda trafik konusunda gelen şikayetlerin en aza indirilmesinde önemli rol oynadı. Araç sürücüleri, kontrol noktalarında kadın astsubayları görünce büyük şaşkınlık yaşarken gelen olumlu tepkiler de dikkatlerden kaçmadı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava