Advert
Advert

Torbalı'nın yağmur çilesi

Torbalı'nın yağmur çilesi
Torbalı'nın yağmur çilesi Küçük Menderes
test Bu içerik 512 kez okundu.

Son günlerde aralıklı olarak etkili olan sağanak yağmur, Torbalı'daki ara sokak ve caddelerde göller oluşmasına neden oldu. Yıllardır dinmeyen yağmur çilesi sebebiyle vatandaşlar, büyük zorluk çekiyor.

İlçede özellikle kış aylarında artan sağanak yağmurlardan dolayı sokak ve caddelerde biriken sular nedeniyle adeta göller oluşuyor. Su birikintilerinden dolayı araçların bile geçerken sıkıntı yaşadığı yolları vatandaşlar, hiçbir şekilde kullanamıyor. Torbalı’nın kaderi haline gelen yollarda biriken sular, her zaman vatandaşlar tarafından tepki çekiyor. Yağmurların kesilmesiyle biriken su sıkıntısı nüksederken su giderinin olmadığı mahallelerde yağmur, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Yollar çamur deryası

İlçenin dört bir yanında alt yapı çalışmalarını yürüten ekipler, günlerdir mahallelerde mesai yapıyor. Yapılan çalışmalar nedeniyle kazılan ve bozulan yollar, yağan yağmur sularıyla kelimenin tam anlamıyla çamur deryasına döndü.

Yıllardır mahallesinin yağmur sularını tahliye edecek bir gider yapılması amacıyla uğraşan Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı, "Mahallemizde yağmur sularının tahliye olacağı bir gider yok. Sadece 15 dakikalık yağmur, mahallede hayatı durma noktasına getirdi. Yağmur yarım saat kadar devam etseydi sular, evlerin içine kadar girecekti. İZSU ekiplerine durumu bildirmemize rağmen olumlu bir sonuç alamadık. Yağmur suları nedeniyle yaşadığımız sıkıntıdan bıktık" diyerek durumu özetleyen kısa bir açıklama yaptı.

Haber Merkezi

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava