Advert
Advert

Besicilik destek ödemeleri başlıyor

Besicilik destek ödemeleri başlıyor
Besicilik destek ödemeleri başlıyor Küçük Menderes
test Bu içerik 882 kez okundu.

Besicilerin merakla beklediği destekleme ödemeleri başlıyor. Torbalı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yapılacak olan desteklemeler; buzağı, koyun ve keçi, arılı kovan ve besilik erkek sığır olarak belirtildi.

Torbalı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, her yıl belirli bir oranda ekim yapan çiftçilere ve besicilere ekim ve bakım desteklemeleri yapıyor. Üretici ve besiciler, aldıkları destek primleri ile her geçen yıl artan üretim maliyetlerine rağmen ayakta kalmaya çalışıyor. 2019 yılı için besicilere verilecek destek primlerinin koşulları belirlendi.

Başvuru koşulları netlik kazandı

Kurum tarafından yapılacak olan desteklemeler; buzağı, koyun ve keçi, arılı kovan ve besilik erkek sığır olarak belirtildi. Buzağı desteklemesinin birinci döneminin 31.12.2019 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Normal buzağı desteği 350+100 TL, baş suni tohumlama 600+100 TL oldu. Anaç koyun ve keçi desteklemesi, 06.12.2019 tarihine kadar Koyun Keçi Yetiştirme Birliği aracılığı ile yapılacak. Bu desteklemede her küçükbaşa 25 TL ödeme yapılacak.

Arıcılık desteklemede arıcılar, üyesi oldukları üretici örgütüne onaylattıkları başvuru dilekçesi ile arılarının bulundukları il veya ilçeye başvuru yaparak birim başına 15 TL destek alacak. Besilik erkek sığır desteklerinden yararlanacak olanlar da kişisel olarak veya bağlı oldukları örgüt ile yaptıkları başvurulardan her bir hayvan için 250 liralık destek alacak.

"Tarihleri dikkatli takip edin"

Torbalı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Hakan Karakaya, desteklemelere yönelik yaptığı kısa açıklamada, "Büyükbaş, küçükbaş ve bal üreticilerimizi bir nebze olsun rahatlatacak desteklemeler başladı. Besicilerimizi 2019 yılı hayvancılık destekleme takviminden tarihleri takip etmelerini konusunda uyarıyorum. Süre dolmadan başvuru prosedürlerini yerine getirerek desteklemelerden yararlansınlar" ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon