Advert
Advert

Mahalle Meclisi Başkanı Hüseyin Buldan oldu

Mahalle Meclisi Başkanı Hüseyin Buldan oldu
Mahalle Meclisi Başkanı Hüseyin Buldan oldu Küçük Menderes
test Bu içerik 622 kez okundu.

Ödemiş Kent Konseyi’nin meclis seçimleri devam ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Engelli Meclisi ile Esnaf Meclisi seçimlerinin ardından Mahalle Meclisi’nin de genel kurulu toplandı. Kurul sonrası Ovakent Mahallesi Muhtarı Hüseyin Buldan, Ödemiş Kent Konseyi Mahalle Meclisi Başkanı olarak seçildi.

 

”Herkes kendi kapısının

önünü süpürmeye kalkarsa…”

 

Mahalle Meclisi üyelerinin katılımı ile yapılan genel kurulda Meclis Yürütme Kurulu için aday olan dokuz kişi, oy birliği ile Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi. Genel kurul, divanın oluşturulması ile başladı. Divana Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Selim Şahan, Safiye Özçelik ve Melis Çakıroğlu oybirliği ile seçildi.

 

Divan Başkanı Selim Şahan, yaptığı açılış konuşmasında önceki günlerde yapılan meclis genel kurullarının sonuna doğru yaklaştıklarını belirterek mahalle meclislerinin öneminden bahsetti. Demokrasilerin yerel dinamiklere dayanması gerektiğini belirten Şahan, “Şimdiye kadar Gençlik, Kadın, Kültür-Sanat, Engelli, Tarım-Hayvancılık ve Esnaf meclislerinin seçimlerini yaptık. Bugün Mahalle, haftaya da Çevre ve Çocuk meclislerinin seçimlerini yaptıktan sonra bir araya gelip kamuoyunun karşısına çıkacağız.

 

Çalışma yapmak isteyen bütün vatandaşlarımızı meclislerin çatısı altında kentimiz adına mücadeleye çağırıyoruz. Eğer yaşadığımız yerde sorunlarımızı bilir, onlara sahip çıkıp çözüm önerileri ortaya koyarsak yerel yönetimlere yaptırma gücümüz olur. Yoksa herkes, sadece kendi kapısının önünü süpürmeye çalışırsa o zaman sesimiz de cılız çıkar” dedi.

 

Yürütme Kurulu oluşturuldu

 

Şahan’dan sonra kürsüye gelen Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in mahalle meclislerini önemsediğini belirterek Kent Konseyi’nin işleyişi hakkında bilgi verdi. Taşlı, meclise seçilecek olanlara başarılar diledi.

 

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Seçimler için aday olan dokuz kişi, Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu'nu oluşturdu. Buna göre Ödemiş Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu, şu isimlerden oluştu: Hüseyin Buldan, Ferit Aynalı, Ahmet Baş, Fikret Toktaş, Saffet Çetin, Necmiye Aksoy, Yakup Kamer, Recep Yeşiltaş ve Erol Şen.

 

Yürütme kurulu üyeleri arasından Ovakent Mahallesi Muhtarı Hüseyin Buldan, oy birliği ile Mahalle Meclisi’nin başkanı seçildi. Seçimlerin ardından konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Nihat Savuran ile Ovakent Mahallesi Muhtarı Hüseyin Buldan, üyelere teşekkür edip başarılar diledi.

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Beş kişiye sosyal mesafe cezası
Dört ilçede operasyon
Dört ilçede operasyon