Advert
Advert

Doktora şiddeti kınadılar

Doktora şiddeti kınadılar
Doktora şiddeti kınadılar Küçük Menderes
test Bu içerik 506 kez okundu.

Torbalı'da "Bizim hastamızı neden erken almadın?" diyen hasta yakını, iddiaya göre doktoru darp etti. Doktor, hasta yakınından şikayetçi olurken Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir de olayı kınadı.
 

Torbalı Devlet Hastanesi'nde iddialara göre geçtiğimiz günlerde doktora şiddet olayı yaşandı. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Harun Gülcemal'e genç bir hasta yakını, "Bizim hastamızı neden erken almadın?" diyerek çıkıştı. Hastanın başka bir birime gitmesi gerektiğini anlatan doktor, bir anda hasta yakınının saldırısına uğradı. Bunun üzerine doktor, şahıstan şikayetçi oldu.
 

Basın açıklaması yaptılar

 

Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ve sendika üyeleri, bir açıklama yaparak olayı kınadı. Yaptığı açıklamada Özdemir, "Sağlık çalışanına şiddet, topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Sağlık çalışanlarının şiddetle karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması, önemi bir sorundur. Sağlıkta memnuniyetin yüzde 70’lere ulaştığı bir noktada her zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifade eden sağlık çalışanına şiddet kesinlikle kabul edilemez.

 

"Alınan tedbirler yetersizdir"

 

Hastanemizde Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Harun Gülcemal, poliklinikte 'Bizim hastamızı neden erken almadın' diye saçma sapan bir sebep yüzünden hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Defalarca bu ve bunun gibi olaylar yaşanmasına rağmen alınan tedbirler yetersizdir. Sağlık Bakanlığı, sağlıkta şiddet belasını görüp caydırıcı ve cezai yaptırımları arttırıcı önlemleri derhal hayata geçirmelidir. Sağlık Bakanlığı, doktorların maaşlarını hastaların vereceği puana göre düzenlemeyi bırakıp sağlık çalışanlarının güvenli bir hizmet sunmaya yönelik yaptırımları hayata geçirmelidir. Doktorumuza yapılan bu vahşeti kınıyor, arkadaşımıza buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

 

İHA

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Belediye Meclisi bugün toplanıyor
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti
Köpeklerin toplatıldığını iddia etti