Advert
Advert

"Benim ölmem mi gerekiyordu?"

Küçük Menderes
test Bu içerik 2076 kez okundu.

Torbalı'da öldürülen ve daha sonra da cesedi yakılan iş adamı Cihat Murat Öğüt’ün cinayetine ilişkin açılan davanın görülmesine devam edildi. İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanıklar Batuhan Ata Öğüt, Mehmet Hadi Öğüt ile tutuksuz sanıklar Ö.Ö., C.G. ve maktulün kardeşi Fatma Bahar Narin, annesi Hatice Öğüt ile tarafların avukatları hazır bulundu.
 

“Ailemiz, dağılma noktasına geldi”
 

Oğlunun ölümünün nedenini soran anne Hatice Öğüt, “Çocuğumun canını çok yaktılar. Bunun hesabını versinler” dedi. Babasın ölümüyle sonuçlanan olayı tüm detaylarıyla mahkeme heyetine anlattığını dile getiren Batuhan Ata Öğüt ise, “Babamı öldürme amacım yoktu. Sadece annemi korumak istedim. Çok pişmanım” diye konuştu.
 

19 aydır tutuklu bulunduğunu hatırlatan Mehmet Hadi Öğüt, “O akşam yaşananları detaylı olarak anlattım. Babam ölünce ailemiz dağılma noktasına geldi. Ben kimseye bir şey yapmadım. Tahliyemi istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımın günahı yok”
 

Mahkeme heyetinden çocuklarının serbest bırakılmasını isteyen Ö.Ö. de, "Bize iftiralar atıldı. Yapmadığımız şeylerle suçlandık. O gece benim ölmem mi gerekiyordu? Çocuklarımın günahı yok” diye konuştu. Sanık avukatları, tutuklu bulunan Batuhan Ata Öğüt ve Mehmet Hadi Öğüt’ün tahliyesini talep ederken iddia makamı ise sanıkların tutukluluk hallerinin devamını istedi.
Mehmet Hadi Öğüt ve Batuhan Ata Öğüt’ün tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Ne olmuştu?
 

15 Nisan 2018’de iş adamı Cihat Murat Öğüt’ün cesedi, 35 TTG 35 plakalı yanan cipte bulundu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Öğüt’ü öldürdükten sonra cesedin içinde bulunduğu cipi ormanlık alanda yaktıkları iddia edilen maktulün eşi Ö.Ö., çocukları Batuhan Ata Öğüt ve Mehmet Hadi Öğüt ile arkadaşları C.G. tutuklandı. C.G., daha sonra tahliye edildi.

 

İHA

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı