Advert
Advert

57 yıllık ömür için 57 dakika Nutuk okudular

57 yıllık ömür için 57 dakika Nutuk okudular
57 yıllık ömür için 57 dakika Nutuk okudular Küçük Menderes
test Bu içerik 726 kez okundu.

Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu yönetimi önderliğinde 6-B sınıfı öğrencileri, Atatürk’ü Anma Haftası kapsamında Ödemiş 125.Yıl Kültürpark’ta ‘Her yerde okuruz’ sloganıyla Nutuk’u okudu. Okul müdürlüğünün önderliğinde gerçekleşen etkinlikte öğrencilerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, teknoloji bağımlılıklarını azaltmak, her geçen gün gelişen ve yenilenen dünyaya ayak uydurmak, kitap okuma alışkanlığını güçlendirmek ve kitap okuma farkındalığı sağlamak amaçlandı.

 

Her öğrencinin elinde olan Nutuk’un Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu Okul Aile Birliği üyelerinin hediyesi olduğu öğrenilirken kitap okuma projesi çerçevesinde öğrenciler, yüce önderin 57 yıllık ömrünü anlamak adına 57 dakika boyunca Nutuk’u okudu. Dün 125. Yıl Kültürpark’ta gerçekleştirilen projenin sahibi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Rıdvan Adagüme, ”Bu etkinlikte öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını daha yükseğe taşırken okuduğumuz Nutuk adlı eserle Atatürk’ün belirttiği milleti ve gelecekteki evlatlarımız için dikkat edilmesi gereken bazı noktaları öğrenmiş ve öğretmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Atatürk, 'Bağımsızlık karakterimdir'

diyen onurlu bir insan”

 

Okul Müdürü Ahmet Semerci ise 125. Yıl Kültürpark’ta yaptığı basın açıklamasında, ”Atatürk; vatanına, milletine, bayrağına, tarihine aşık olan ve gücünü sadece halkından alan bir lider. Fikri hür, vicdanı hür ve 'Bağımsızlık karakterimdir' diyen onurlu bir insan. Hiçbir güç karşısında boyun eğmeyen en güç koşullar altında dahi düşmanlarını dize getiren korkusuz bir kahraman ve muzaffer bir başkomutan. O; karanlık zihniyetlerin amansız düşmanı, aklın ve bilimin yılmaz savunucusu, yolumuzu aydınlatan hiç tükenmeyecek bir ışık kaynağı, çağının ötesinde bir düşünce sistemine dayanan ve sağlam temeller üzerine yükselen yeni bir devlet kuran dahi bir kişi, binlerce yılda oluşan kendi öz kültüründen koparmadan yüksek değerlere sahip modern bir vizyonla genç ve dinamik bir toplum oluşturmayı başaran bir inkılapçı” dedi.

 

"Ne mutlu Türk’üm diyene”

 

Semerci, öğrencilerine yaptığı açıklama kapsamında şöyle devam etti: ”Tek bir bayrak altında yeniden toplamayı başardığı ve adeta yeni bir ruh verdiği Türk milletinden ve Türk kültüründen aldığı güçle inşa ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni çağdaş uygarlık üzerine taşıma ve sonsuza kadar yaşatma görevini çok güvendiği Türk gençliğinin omuzlarına yükleyen, ruhu hep genç olan eşsiz insan, Yüce Türk, Mustafa Kemal Atatürk. Seni saygıyla, minnetle ve şükranla anıyoruz. Senin gösterdiğin aklın ve bilimin yolundan yürümek, bizim için en büyük onurdur ve en büyük vazifedir. Ne mutlu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan yürüyerek gösterdiği hedefe ulaşmak için bütün gücüyle çalışanlara. Ne mutlu Türk'üm diyene!”

 

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Ödemiş'in gurur kaynağı oldular
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu
Başkan Eriş, TV9 İzmir'in konuğu oldu