Advert
Advert

Eski hükümlüler kendi işlerini kurdu

 Eski hükümlüler kendi işlerini kurdu
 Eski hükümlüler kendi işlerini kurdu Küçük Menderes
test Bu içerik 1026 kez okundu.

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Torbalı İŞKUR Müdürlüğü ve Ödemiş Ticaret Borsası paydaşlığında salıverilme sonrası toplumla uyum sürecinin hızlandırılması ve yeniden suça sürüklenmenin önüne geçilmesi adına düzenlenen ‘İŞKUR Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi’ meyvelerini verdi.

 

Hayvancılık yapıyorlar

 

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında girişimcilik sertifikası almaya hak kazanan 14 yükümlüden yedisi, bu yıl içerisinde kurmak istedikleri işletmelerin projelerini İŞKUR’a sundu. Yapılan değerlendirmeler sonucu uygun görülen dört proje için İŞKUR Bölge Genel Müdürlüğü tarafından yükümlülere 30.000 TL değerinde hibe desteği sağlandı. İşletmesini açabilmek adına gerekli şartları sağlayan yükümlüler ise artık kendi işinin sahibi. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık yapma isteği ile yola çıkan yükümlüler, geçirdikleri zorlu adli süreçler sonrasında kendilerine sağlanan destek ile canlı hayvan işletme tesislerini açtılar.

 

Toplantıya davet edildiler
 

2019 yılı 4. Olağan Koruma Kurulu Toplantısı'nda işletme sahibi yükümlüler de Ödemiş Adliyesi'ne davet edilerek proje sürecinde göstermiş oldukları özen ve harcamış oldukları emek için Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca tarafından takdir edildiler. Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürü Timuçin Göç, Torbalı İŞKUR Müdürü Cemil Altun, Ödemiş Ticaret Borsası'nı temsilen Turgut Akın ve koruma kurulu üyelerinin de katılım sağladığı toplantı, Ödemiş Denetimli Serbestlik Müdürü Timuçin Göç ve kurum öğretmeni Canan Çiftçi’nin gündem sunumları ile başlayarak kurum psikoloğu Sinem Akçadağ tarafından gerçekleştirilen girişimcilik proje süreç aktarımına yönelik sunum ile toplantı sonlandırıldı.
 

Geçirmiş oldukları adli süreç nedeni ile sigortalı iş bulmakta zorlanan yükümlülerin kamusal destekle kendi işlerinin başına geçmeleri ile tekrarlı suça sürüklenmenin ciddi oranda azalacağı öngörülüyor.

 

Onur Karagöz

Sende Yorumla...

bodrum escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Barankoğlu Tavukçuluk hizmete girdi
Traktör ile motosiklet çarpıştı
Traktör ile motosiklet çarpıştı