Advert
Advert

Facianın eşiğinden dönüldü

Facianın eşiğinden dönüldü
Facianın eşiğinden dönüldü Küçük Menderes
test Bu içerik 789 kez okundu.

Philsa Caddesi'nden Torbalı istikametine doğru giden hafriyat yüklü 06 BKS 96 plakalı kamyonun henüz bilinmeyen bir sebepten seyir halinde iken damperi kalkmaya başladı. Damperi kalkık ilerleyen kamyon, elektrik tellerini koparttı.

Trafikteki araç sayısının artmasıyla park yeri ve kazalar başta olmak üzere çeşitli sürücü ihlalleri sıklıkla gündeme gelirken yaşanan bir olayla tam anlamıyla facianın eşiğinden dönüldü. Damperi açık bir şekilde yolda seyir halinde ilerleyen kamyon, elektrik tellerini kopararak çevre mahalle ve fabrikalarda elektrik kesintisine neden oldu.

Mahalle ve fabrikalar

elektriksiz kaldı

 

Hafriyat yüklü 06 BKS 96 plakalı kamyonun kavşağa geldiği sırada henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı damperi kalkmaya başladı. Kamyon, kasasındaki hafriyatı dökerek bir süre ilerledikten sonra çevredeki mahalle ve fabrikalara elektrik veren ana dağıtım şebekesine ait kabloları koparttı. Araç sürücüsü, olayı fark edince vakit kaybetmeden TEDAŞ ekiplerine durumu bildirdi. Kamyonun koparttığı teller nedeniyle 22 mahalle ve 20 fabrikaya gece yarısına kadar elektrik verilemedi. TEDAŞ ekipleri, kopan kabloları yenilemek için ekiplerini bölgeye sevk ederek vakit kaybetmeden kabloları değiştirdi.

Tek şeride düştü

Yaşanan kazada şans eseri kimse yaralanmazken İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler, ekiplerin çalışmaları nedeniyle araç geçişlerini tek şeride düşürdü. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu Philsa Caddesi'nde TEDAŞ ekipleri, çalışmalarını tamamlayarak elektrik kesintisini giderdi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı