Advert
Advert

Ödemiş Ticaret Borsası VERBİS programında

Ödemiş Ticaret Borsası VERBİS programında
Ödemiş Ticaret Borsası VERBİS programında Küçük Menderes
test Bu içerik 746 kez okundu.

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Öz ile Genel Sekreter Yardımcısı Onur Akar, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde düzenlenen  "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi (VERBİS) Hakkında Eğiticinin Eğitimi" programına katılım sağladı. ÖTB heyeti, ayrıca söz konusu eğitim programı öncesinde T.C. Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Süleyman Ruhi Aydemir’e makamında bir ziyaret gerçekleştirerek uygulamada rastlanan sorunları aktarıp görüş alışverişinde bulundu.

Yıl sonuna kadar uzatıldı

TOBB Hukuk Müşaviri İbrahim Bayar, Kişisel Verilerin Korunması Kurumu’ndan Hukuk İşleri Dairesi Başkan Yardımcısı Tuğba Yiğit ve Veri Yönetimi Dairesi Başkanı Mustafa Erbilli tarafından teknik bilgiler aktarıldı. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na ilişkin detaylar ve Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi’ne kayıtın nasıl yapılacağı anlatıldı. Ayrıca muhtelif sektör temsilcileri ve TOBB'un talebi üzerine yıllık çalışan sayısı 50’den çok veya yıllık mali bilanço toplamı 25 milyon liradan fazla olan gerçek ve tüzel kişi veri sorumlularının VERBİS'e kayıt süresinin 31 Aralık 2019'a kadar uzatıldığı da bildirildi.

1 milyon liraya varabilir

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Öz, “VERBİS'e kayıt yükümlülüğünün yerine getirilmemesi halinde gerçek ve tüzel kişi tacirlerine 20 bin liradan 1 milyon liraya kadar para cezası kesilebiliyor, konu önemli. Üyelerimizi ve kurumumuzu mağdur etmeyecek çalışmalar, TOBB ve Ödemiş Ticaret Borsamızca planlanmaktadır” dedi.

Büşra Boyar

 

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Pandemi günlerinde Ödemiş dayanışması
Afetzede çiftçiye destek çağrısı
Afetzede çiftçiye destek çağrısı