Advert
Advert

Tarlalarından elektrik direği geçiyor

Seyrekli'de tarımla uğraşan vatandaşlar, tarlalarının ortasında kalan direklerden şikayetçi

Tarlalarından elektrik direği geçiyor
Tarlalarından elektrik direği geçiyor Küçük Menderes
test Bu içerik 960 kez okundu.

Ödemiş'e bağlı Seyrekli Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan toplulaştırma sonucu tarlalarında kalan elektrik direklerinden şikayet ediyor. Vatandaşlar, tarlalarının ortasında kalmış elektrik direklerinden dolayı tarlalarını ekip biçmekte zorlandıklarını ifade etti.

Konuyla alakalı yaşadıkları sıkıntıları hususunda defalarca kez dilekçe vermelerine karşın ilgili merciler tarafından sorunun giderilmediğini de kaydeden Murat Ok,”Bu direklerden dolayı çok mağduruz. Tarlalarımızı ekip biçemiyoruz. Direkler, bize sürekli engel çıkarıyor. Mümkün olduğunca kısa sürede mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Ben bu konuyla alakalı üç kez dilekçe verdim. Bizi oyalıyorlar. TEDAŞ’a gidiyoruz. 'Devlet Su İşleri’ne gidin' diyorlar. DSİ de bizi TEDAŞ’a yönlendiriyor. Dilekçelerimin sonucunu henüz alamadım. Toplulaştırma olduğunda direklerin tarlalarımızın içinde kalacağını bilmiyorduk. Toplulaştırma süresince 'Her tarladan en fazla 350 metrekarelik alan alınacak' denilmişti. 1050 metrekare yer alınan bile var. Duyduğumuza göre alınan bu metrekarelerin hepsi satılacakmış. Bu da emekçiye yapılan haksızlıktır” ifadelerini kullandı.

”Vatandaşlarım ekip biçemiyor”

Seyrekli Mahallesi Muhtarı Yücel Yıldız ise şunları söyledi: "Beydağ Barajı’ndan yararlanılması için su borularının döşenmesi kapsamında 2018 yılında DSİ, toplulaştırma yapmak istedi. Bu süreç sonrası tarlalar bölündü ancak elektrik direkleri, tarlaların içinde kaldı. Bu durumdan vatandaşlarım çok mağdur. Vatandaşım, tarlasını ekip biçemiyor. Traktörleriyle tarlalarının kıyılarına yanaşamıyorlar. Biz, yetkililer tarafından bu direklerin arazilerin içerisinden kaldırılmasını istiyoruz.”

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı