Advert
Advert

Ödemişli vatandaştan eğitime büyük jest

Ödemişli vatandaştan eğitime büyük jest
Ödemişli vatandaştan eğitime büyük jest Küçük Menderes
test Bu içerik 761 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Birgi Kazım Paşa Ortaokulu’na Ödemişli Nihat Özben tarafından cip bağışı yapıldı. Güven Helva’nın sahibi Özben, eğitime katkı sunmak adına cip bağışında bulunmak istedi. Süleyman Hilmi Alabay ise cipi Özben’den satın aldı. Özben, cipin gelirini Birgi Kazım Paşa Ortaokulu’na bağışladı.

Konuyla alakalı açıklama yapan Özben, ”Eski öğretmenim. Şimdilerde esnaflık yapmaktayım. Bugün burada örnek bir davranış sergiledik. Cipimi Birgi Kazım Paşa Ortaokulu’na ihtiyaçlarını karşılaması adına bağışladım. Sağ olsun, Süleyman kardeşim de bu aracı alarak okulun ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulundu. Çok mutluyum. Umuyorum ki Türkiye’de gücü olan tüm vatandaşlarımız, bu ve benzeri bağışlar yaparak topluma faydalı olurlar. Özellikle eğitim alanında yapılan bir bağışın diğerlerine nazaran çok daha kutsal olduğuna inanıyorum” şeklinde konuştu.

"Çorbada tuzumuz oldu”

Alabay ise, ”Bu katkının mimarı Nihat Bey'e çok teşekkür ediyorum. Sayesinde çorbada tuzumuz oldu” dedi. Anahtar teslimin ardından Kazım Paşa Ortaokulu yönetimi, Özben ve Alabay için kutlama yemeği düzenledi. Yemeğe Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü ile Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş de katıldı. Yemeklerin yenilmesinin ardından Özben’e örnek davranışı için okul yönetimi tarafından plaket ile çiçek takdim edildi.

Ece Köseoğlu

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Doğurduğu bebeği ölüme terk etti
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı
Kavşakta çarpıştılar: 1 yaralı