Advert
Advert

Tren yolunda ölüm oyunu

Tren yolunda ölüm oyunu
Tren yolunda ölüm oyunu Küçük Menderes
test Bu içerik 675 kez okundu.

Torbalı'nın Ertuğrul mahallesindeki 3002 Sokak üzerinde iki adet üst geçit ve Tepeköy Mahallesi 4550 Sokak üzerinde dört adet alt geçit olmasına rağmen vatandaşlar, demir korkuluklardaki boşluklardan karşı tarafa geçerek kazalara davetiye çıkartıyor.

Torbalı durağının 2016 yılında açılmasıyla ilçenin ulaşım sorunun çözülmesinde büyük rol oynayan İZBAN, her gün binlerce kişiye hizmet veriyor. Özellikle merkeze uzak ilçelere gitmek isteyenlerin tercih ettiği İZBAN hattı nedeniyle yapılan korkuluklar, ilçeyi adeta ikiye böldü. Bu sorunun ortadan giderilmesi için yapılan iki üst geçit ve duraklardaki iki alt geçide ilaveten yeni bir alt geçit daha yapılıyor. Fakat birbirine en yakın iki üst geçidin olduğu 3002. Cadde'den yolun diğer tarafına geçmek isteyen vatandaşlar, canlarını hiçe sayarak korkuluklardaki boşluktan karşıya geçiyor.

Korkulukların aralarını açtılar

İlçeden geçen demir yollarındaki tren trafiği, İZBAN'ın faaliyete geçmesiyle birlikte arttı. Demir yolunun çevresi de artan tren ve İZBAN seferlerinden dolayı güven gerekçesiyle korkuluklarla kapatıldı. Cumhuriyet ile Ertuğrul mahallelerini birbirine bağlayan iki üst geçit yapılarak tren yolundaki yüksek gerilim hattı nedeniyle yaya trafiğine kapatılmasıyla ortaya çıkan ulaşım sorunu çözüldü. Ancak bölgedeki üst geçitleri kullanmak yerine korkuluklardan karşıya geçenlerin kullandığı yol, görenlerin yüreklerini ağzına getiriyor. 100 metre ileride üst geçit olmasına rağmen cadde üzerinde canlarını tehlikeye atarak korkuluklardan karşıya geçenlerin sayısı, her geçen gün artarken güvenlik amacıyla takılan korkuluk demirlerine büyük ölçüde hasar verildiği gözlemlendi.

Tedbir alınması istiyorlar

Korkuluklardaki uyarı levhalarına aldırış etmeyerek üst geçidi kullanmak istemeyenlere bölgedeki vatandaşlar da tepki gösteriyor. Zarar verilen korkuluklar, bazı yerlerde yıkılma noktasına gelirken mahalle sakinleri de yetkililere seslenerek bir facia yaşanmadan önlem alınmasını istediklerini belirttiler.

Haber Merkezi

Sende Yorumla...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Patates ithalatına tepki gösterdi
Patates ithalatına tepki gösterdi
Kitap alana dondurma bedava
Kitap alana dondurma bedava